Manželé si zaplatili luxusní apartmá za 320 tisíc. Po příletu zjistili, že neexistuje

Magazín Magazín
1. 10. 2019 13:20
Když si britští manželé Ian a Denise Felthamovi plánovali dovolenou na Ibize, rozhodli se pro jednu z nabídek na Airbnb, která slibovala luxusní bydlení s tureckými lázněmi a visutou terasou. Za dvoutýdenní VIP pobyt zaplatili v přepočtu téměř 320 tisíc korun. Po příletu na ostrov však zjistili, že jejich snový apartmán ve skutečnosti neexistuje.
Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno nabídkou luxusního apartmánového komplexu Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu.
Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno nabídkou luxusního apartmánového komplexu Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu. | Foto: Shutterstock

Manželé cestovali na Ibizu se dvěma jorkšírskými teriéry, kvůli kterým sháněli hotel vhodný i pro zvířata. Když se pár dní před odletem na dvoutýdenní dovolenou chtěli ujistit, že pohádkové ubytování skutečně existuje, Feltham údajně volal na Airbnb, ale přepojovali jej z jedné osoby na druhou.

Autoři nabídky se před datem jejich příjezdu odmlčeli a nedostatek informací manžele trochu znepokojil. Když však dorazili na oblíbený dovolenkový ostrov ve Středozemním moři, zjistili, že inzerovaný apartmán neexistuje. O případu informoval americký web CNN

Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno luxusním apartmánovým komplexem Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu, kteří nabídku Airbnb označili za falešnou, protože žádné podobné vybavení v Las Boas nenabízí. Airbnb již ubytování stáhlo z webu.

CNN citovalo majitelku jednoho z bytů Las Boas Marii Calaovou, podle které například turecké lázně fungují pro celý komplex a nejsou součástí jednotlivých apartmánů. Calaová také uvedla, že někteří majitelé své byty skutečně pronajímají přes Airbnb, popis však s inzerátem Felthamových nesouhlasí. 

Britský deník The Sun otiskl vyjádření Airbnb, ve kterém společnost tvrdí, že se britskému manželskému páru osobně omluvila a vrátila mu 318 tisíc korun, které za ubytování zaplatil.

"Nabídku jsme stáhli, okolnosti prošetřujeme a spolupracujeme dále se zákazníkem na nápravě," uvedli zástupci zprostředkovatele ubytování. 

Ian Feltham si však CNN postěžoval, že je Airbnb na Ibize nechalo ve štychu a manželé museli narychlo shánět jiné ubytování, kam mohli i se psy. "Je to špatná a anonymní organizace," postěžoval si Brit americkému webu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

VW: Německý rozsudek o odškodnění v Dieselgate se na ČR nevztahuje

Rozhodnutí německého nejvyššího soudu o odškodnění majitelů vozů VW dotčených manipulacemi s emisemi se českých zákazníků netýká. Soudní řízení o případnou náhradu škody budou v Česku a dalších zemích dále pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy