Manželé si zaplatili luxusní apartmá za 320 tisíc. Po příletu zjistili, že neexistuje

Magazín Magazín
1. 10. 2019 13:20
Když si britští manželé Ian a Denise Felthamovi plánovali dovolenou na Ibize, rozhodli se pro jednu z nabídek na Airbnb, která slibovala luxusní bydlení s tureckými lázněmi a visutou terasou. Za dvoutýdenní VIP pobyt zaplatili v přepočtu téměř 320 tisíc korun. Po příletu na ostrov však zjistili, že jejich snový apartmán ve skutečnosti neexistuje.
Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno nabídkou luxusního apartmánového komplexu Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu.
Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno nabídkou luxusního apartmánového komplexu Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu. | Foto: Shutterstock

Manželé cestovali na Ibizu se dvěma jorkšírskými teriéry, kvůli kterým sháněli hotel vhodný i pro zvířata. Když se pár dní před odletem na dvoutýdenní dovolenou chtěli ujistit, že pohádkové ubytování skutečně existuje, Feltham údajně volal na Airbnb, ale přepojovali jej z jedné osoby na druhou.

Autoři nabídky se před datem jejich příjezdu odmlčeli a nedostatek informací manžele trochu znepokojil. Když však dorazili na oblíbený dovolenkový ostrov ve Středozemním moři, zjistili, že inzerovaný apartmán neexistuje. O případu informoval americký web CNN

Jak se ukázalo, inzerované ubytování bylo inspirováno luxusním apartmánovým komplexem Las Boas na jihu ostrova. Záhadu pomohli rozklíčovat samotní zaměstnanci komplexu, kteří nabídku Airbnb označili za falešnou, protože žádné podobné vybavení v Las Boas nenabízí. Airbnb již ubytování stáhlo z webu.

CNN citovalo majitelku jednoho z bytů Las Boas Marii Calaovou, podle které například turecké lázně fungují pro celý komplex a nejsou součástí jednotlivých apartmánů. Calaová také uvedla, že někteří majitelé své byty skutečně pronajímají přes Airbnb, popis však s inzerátem Felthamových nesouhlasí. 

Britský deník The Sun otiskl vyjádření Airbnb, ve kterém společnost tvrdí, že se britskému manželskému páru osobně omluvila a vrátila mu 318 tisíc korun, které za ubytování zaplatil.

"Nabídku jsme stáhli, okolnosti prošetřujeme a spolupracujeme dále se zákazníkem na nápravě," uvedli zástupci zprostředkovatele ubytování. 

Ian Feltham si však CNN postěžoval, že je Airbnb na Ibize nechalo ve štychu a manželé museli narychlo shánět jiné ubytování, kam mohli i se psy. "Je to špatná a anonymní organizace," postěžoval si Brit americkému webu. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy