Brit uběhl maratony v každé zemi světa. Peníze věnuje na léčbu rakoviny prostaty

Magazín Magazín
13. 11. 2019 11:38
Třicetiletý Nick Butter je prvním mužem, který uběhl maratony ve všech zemích světa. Bývalý bankéř, který pochází z provincie Dorset v jihozápadní Anglii, se na svůj první vytrvalostní běh přihlásil v 11 letech, dnes jich má na kontě téměř 600 a k tomu v přepočtu i dva miliony korun, které věnoval na léčbu rakoviny prostaty.
Foto: Nick Butter (archiv)

Nick Butter je obyčejný člověk, který ještě do nedávna pracoval jako bankéř a ve volném čase chodil běhat. Na svůj první maraton se přihlásil v 11 letech, a když dospěl, bral si v práci volno na vytrvalostní běhy v cizině.

Jeho život změnil Kevin Webber, kterého potkal na závodě na Sahaře. Starší soupeř se mu svěřil, že mu lékaři diagnostikovali rakovinu prostaty. Butter dlouho přemýšlel, jak by lidem s touto nemocí mohl do budoucna pomoci, a napadlo ho, že se stane prvním mužem, který oběhl svět.

"Uvědomil jsem si, že nechci být ten člověk, který čeká, až dostane důchod a pak si splní své sny. Pokud něco člověk chce, měl by to udělat hned," řekl Nick Butter americké televizi CNN.

Ve svých 29 letech skončil v práci a vydal se na cestu kolem světa. V každé zemi odběhl maraton a peníze od sponzorů věnoval na charitu, která se specializuje na léčbu rakoviny. 

Svá dobrodružství z cest sdílel s lidmi na Instagramu, kde ho sleduje přes padesát tisíc lidí. Poslední ze svých závodů dokončil koncem minulého týdne v Řecku a od OSN získal titul muže, který oběhl svět.

Video: Za 11 dní ujel na kole 4361 kilometrů. Zadek jsem si rozedřel do masa a spal v příkopu

Co je jednoduché, není zajímavé. Jsem beran, jsem tvrdohlavý a umanutý, říká cyklomaratonec Aleš Zavoral. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy