Nejprudší sjezdovka v Zillertalu má sklon 78 procent, je výzvou i pro otrlé lyžaře

Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
6. 11. 2019 17:30
Rakouský Zillertal je od Prahy pět hodin autem a nabízí pět stovek kilometrů sjezdovek, volný terén pro snowboardisty i adrenalinové trasy ve čtyřech areálech. Podívejte se, kam tu vyrazit s dětmi, kde si užít snowparky i adrenalin na sjezdovce s prudším rozjezdem než na skokanském můstku.

Lyžařská oblast Zillertal v ledovcové části rakouských Alp se sestává z celkem čtyř areálů - Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergbahnen, Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000.

Ty tvoří dohromady 535 kilometrů sjezdovek všech úrovní, s nejvyšším bodem ve výšce 3350 metrů nad mořem. Do skiareálů v celém Zillertalském údolí navíc stačí jeden skipas. Podívejte se, co by vám zde během dovolené nemělo uniknout. 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy