Nejprudší sjezdovka v Zillertalu má sklon 78 procent, je výzvou i pro otrlé lyžaře

Nejprudší sjezdovka v Zillertalu má sklon 78 procent, je výzvou i pro otrlé lyžaře
Zillertalské údolí leží necelé čtyři hodiny cesty autem od Rozvadova a patří do něj celkem čtyři lyžařská střediska v podhůří alpských ledovců.
Ledovec Hintertux a okolní dvoutisícové vrcholky zajišťují ideální sněhové podmínky během celé zimy. Lyžařská sezona zde častokrát začíná již koncem listopadu, většina lanovek pak otevírá první prosincový víkend.
Na všech 535 kilometrů sjezdovek a 180 různých lanovek si navíc vystačíte s jedním skipasem. Dvoudenní vychází na 109,5 eura pro dospělého a 49 eur pro dítě, týdenní pak na 302,5 eura pro dospělého a 136 eur pro dítě. Zlevněné skipasy si mohou pořídit také studenti do 18 let.
Jako v každém větším středisku i v Zillertalu nemusíte vlastnit lyže nebo snowboard, stačí zajít do jedné z řady místních půjčoven a za 25 eur na tři dny si půjčit výbavu.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
6. 11. 2019 17:30
Rakouský Zillertal je od Prahy pět hodin autem a nabízí pět stovek kilometrů sjezdovek, volný terén pro snowboardisty i adrenalinové trasy ve čtyřech areálech. Podívejte se, kam tu vyrazit s dětmi, kde si užít snowparky i adrenalin na sjezdovce s prudším rozjezdem než na skokanském můstku.

Lyžařská oblast Zillertal v ledovcové části rakouských Alp se sestává z celkem čtyř areálů - Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergbahnen, Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000.

Ty tvoří dohromady 535 kilometrů sjezdovek všech úrovní, s nejvyšším bodem ve výšce 3350 metrů nad mořem. Do skiareálů v celém Zillertalském údolí navíc stačí jeden skipas. Podívejte se, co by vám zde během dovolené nemělo uniknout. 

 

Právě se děje

Další zprávy