Místo moře k jezeru. Achensee je krásné místo k toulání se i adrenalinovému bláznění

Místo moře k jezeru. Achensee je krásné místo k toulání se i adrenalinovému bláznění
Přestože Achensee má doslova křišťálově čistou vodu s průhledností klidně do deseti metrů, koupání v ní ocení především otužilci. Teplota vody se totiž v letních měsících stěží přehoupne přes 20 stupňů Celsia.
I tak je okolí jezera přizpůsobeno k nenáročným procházkám, je tu spousta laviček, odpočívadel i malých pláží s dobrým přístupem do vody.
V oblasti se dá krásně pohybovat na kolech, elektrokolech, pěšky nebo autobusem, který je pro držitele AchenseeCard zdarma (kartičku vám vydají ve většině penzionů a hotelů, ve kterých budete ubytováni).
Po jezeře se můžete plavit jednou z výletních lodí, která nabízí okružní plavby, nebo si půjčit kajak či raft. Dobrodružnější povahy ocení půjčovny windsurfingu a kitesurfingu ve městečkách Maurach, Pertisau nebo Achenkirch.
Foto: Achensee Tourismus
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
16. 8. 2021 14:48
Největší jezero v Tyrolsku se rozprostírá mezi pohořími Karwendel a Rofan, což vytváří opravdu krásné scenérie, ať už se kocháte horami od jezera, nebo jezerem z hřebenů hor.

Achensee má spoustu přezdívek, někdy se mu říká rakouský fjord, jindy tyrolské moře. Všechny ale vystihují jeho jedinečnost - čistou vodu, velkou rozlohu a jedinečné okolí hor. Jezero měří devět kilometrů na délku a lemují ho tři městečka, kde je ideální se ubytovat - Achenkirch, Maurach a Pertisau.

Podívejte se v galerii na snímky od Achensee a přečtěte si tipy, kam vyrazit a co u jezera dělat. 

Pozn.: Turisté cestující do Rakouska se musí prokázat čerstvým testem nebo potvrzením o očkování či prodělání nemoci covid-19. Podrobnější informace o cestování do Rakouska najdete na této webové stránce.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy