reklama
 
 

17 důvodů, proč se vydat na Srí Lanku. Krásné pláže i památky a výborné jídlo

8. 12. 2018 10:00
Na ostrově Cejlon se nachází jedna z nejoblíbenějších exotických destinací českých cestovatelů. Srí Lanka láká nejen na krásné pláže a historické památky, ale také na zachovalou přírodu, hory a čajové plantáže. Kromě toho ji vydavatelství Lonely Planet zvolilo top zemí nadcházejícího roku. Vybrali jsme 17 důvodů, proč Srí Lanku navštívit. Podívejte se.

Teprve před devíti lety byl na Srí Lance ukončen 26 let trvající konflikt mezi sinhálskou buddhistickou většinou a tamilskou hinduistickou menšinou. Přesto v posledních letech patří tato asijská destinace mezi ty nejnavštěvovanější. 

Zatímco v roce 2009 navštívilo zemi necelých 500 tisíc lidí, vloni už to byly více než dva miliony, uvedla srílanská rozvojová agentura. 

Za posledních deset let došlo k rozsáhlé modernizaci infrastruktury, což umožnilo další rozvoj turistického ruchu. Železniční trasy na Cejlonu patří k nejkrásnějším na světě. A na vzestupu je také výstavba a modernizace ubytovacích zařízení. 

Přestože nejrušnější sezona trvá od listopadu do dubna, na ostrov se dá jet prakticky celý rok. V létě je příjemněji na východě, v zimě zase na jihu a západě. Praktické tipy, co v zemi vidět, najdete například v průvodci Lonely Planet.

autor: mdan | 8. 12. 2018 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama