11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Podívejte se na nejzajímavější chorvatské ostrovy, kde můžete v létě strávit dovolenou.
Podívejte se na nejzajímavější chorvatské ostrovy, kde můžete v létě strávit dovolenou. | Foto: Shutterstock
Ostrov Lošinj, Chorvatsko
Ostrov Lošinj, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Lošinj

Lošinj leží v Kvarnerském zálivu nedaleko Istrijského poloostrova. Jeho pobřeží je povětšinou skalnaté, panuje zde mírné klima a roste stále zelená vegetace, jako je myrta, dub cesmínový či vavřín. Jihozápadní pobřeží pak pokrývají borovice. 

Lošinj má více než tisíciletou historii a první prokázané osídlení sahá do 13. století. Od konce 18. století až do roku 1919 patřil ostrov pod rakouské císařství jako součást Istrijské provincie. Poté spadl do správy Itálie a po druhé světové válce Jugoslávii. Díky italským vlivům je zde italština druhým jazykem. 

Na ostrov se dá dostat autem z Cresu nebo lodí například z Rijeky či Zadaru. Lošinj má také malé letiště. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Dron na východě Afghánistánu zabil třicet civilistů, mířil na Islámský stát

Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na východě Afghánistánu podnikly afghánské bezpečnostní síly s podporou americké armády. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na tři afghánské vládní představitele. Cílem náletu byla podle nich skrýš členů teroristické organizace Islámský stát (IS), omylem byli ale zasaženi místní rolníci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy