11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Ostrov Lošinj, Chorvatsko
Ostrov Lošinj, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Lošinj

Lošinj leží v Kvarnerském zálivu nedaleko Istrijského poloostrova. Jeho pobřeží je povětšinou skalnaté, panuje zde mírné klima a roste stále zelená vegetace, jako je myrta, dub cesmínový či vavřín. Jihozápadní pobřeží pak pokrývají borovice. 

Lošinj má více než tisíciletou historii a první prokázané osídlení sahá do 13. století. Od konce 18. století až do roku 1919 patřil ostrov pod rakouské císařství jako součást Istrijské provincie. Poté spadl do správy Itálie a po druhé světové válce Jugoslávii. Díky italským vlivům je zde italština druhým jazykem. 

Na ostrov se dá dostat autem z Cresu nebo lodí například z Rijeky či Zadaru. Lošinj má také malé letiště. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy