11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Ostrov Susak, Chorvatsko
Ostrov Susak, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Susak

Ostrůvek Susak se nachází na severním pobřeží Jaderského moře a sousedí s jiným chorvatským ostrovem Lošinj. Na necelých čtyřech kilometrech čtverečních žije okolo sto stálých obyvatel, nejrušněji je zde během letní sezóny. Cesta na Susak není zrovna jednoduchá, stojí stranou od hlavního turistického ruchu. 

Jeho jméno vychází z řeckého označení pro oregano, které na ostrově hojně roste. Na rozdíl od dalších chorvatských ostrovů je Susak tvořen jemným pískem položeným na vápencovém skalním podloží.

Místní se živí rybolovem a zemědělskou výrobou. Kvůli značné vzdálenosti od pevninského Chorvatska se mezi obyvateli Susaku vyvinuly vlastní tradice a zvyky dotýkající se nářečí, gastronomie či oblečení. 

 

Právě se děje

Další zprávy