11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Ostrov Brač, Chorvatsko
Ostrov Brač, Chorvatsko | Foto: Shutterstock

Brač

Chorvatský ostrov nedaleko Splitu patří mezi oblíbené turistické destinace. Brač patří svou rozlohou k největším ostrovům dalmatské oblasti a žije zde více než 14 tisíc obyvatel.

Největším městem je Supetar na severu, kam míří také pravidelné lodní spoje ze Splitu. Na ostrov se ale dá dostat i z Makarske. Mezi oblíbené pláže patří Bol a slavný Zlatni rat (na fotce) na jihu. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy