11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Ostrovy Pakleni
Ostrovy Pakleni | Foto: Shutterstock

Paklené ostrovy

Nebo taky Smolné ostrovy se nachází nedaleko přístavního města Hvar a čítají šestnáct ostrůvků. Název evokuje borovicovou smůlu, která se využívala na těsnění lodí. Ostrovy jsou unikátní svou divokou přírodou a skrytými zátokami. 

Největším ostrovem je Svatý Klement, kde se nachází také největší města Palmižana, Momica Polje and Vlaka. Palmižana je jedním ze známých chorvatských přístavišť. Svatý Klement je taktéž oblíbeným místem svateb. Na Paklené (či Smolné) ostrovy se dá dostat taxi loděmi nebo vypůjčenými plavidly z Hvaru

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy