11 nejhezčích ostrovů v Chorvatsku. Tady v létě zažijete dobrodružství i svatý klid

Magazín Magazín
18. 6. 2019 11:02
Pokud se chystáte letos do Chorvatska, a tradiční místa vás nebaví, zkuste prozkoumat některý z tisíce ostrovů v Jaderském moři. Dostat se na ně dá lodí z městeček chorvatské pevniny a častokrát nabízí mnohem více prostoru a soukromí než přeplněná letoviska na pobřeží. Na své si přitom přijdou milovníci klidných zátok, přírody, historie i zábavy. Podívejte se na naše tipy.
Ostrovy Brijuni
Ostrovy Brijuni | Foto: Shutterstock

Brijuni

Co by kamenem dohodil od Istrijského poloostrova se nachází souostroví Brijuni. Díky své jedinečné přírodě a klimatu jsou považovány za ráj na zemi a od 80. let je zde ustaven národní park. Ostrovy proto nemají stále osídlení a slouží pouze k rekreačním návštěvám. Dostat se na největší ostrov (Veliki Brijun) lze lodním spojením z Fažany.

Ostrov byl až do roku 1947 pod správou Itálie, jsou tu proto zbytky římské vily, kostela, hotelu, golfového hřiště či zoo. Brijuni dříve sloužily také jako letní sídlo kontroverzního jugoslávského prezidenta Josipa Broze Tita. 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy