Telepatie mezi psem a člověkem. Podívejte se na neuvěřitelné výkony z mistrovství světa v agility

Alena Vocelková
Aktualizováno 11. 10. 2017 22:38
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
Vypadalo to, jako by mezi psem a člověkem existovalo nějaké zvláštní telepatické spojení. Psi na parkurech předváděli neuvěřitelné věci a pro nezasvěceného diváka to vypadalo, jako by téměř ani nedostávali povely. Mistrovství světa v Liberci předvedlo divákům špičkové výkony. A mistrovský titul si nakonec odvezli i Češi: vybojovala ho Tereza Králová s border kolií Say.
Stadion v Liberci zaplnili psi, tribuny byly plné fanoušků. Tak vypadalo mistrovství světa v agility | Video: Aktuálně.cz

Svět už zná nové mistry v agility, psím sportu, kde pes s psovodem musí překonat překážkovou trať podobnou koňskému parkuru. První říjnový víkend hostil Liberec mistrovství světa v tomto sportu, kde rozhoduje rychlost a přesnost.

V kategorii jednotlivců z českých závodníků nejlépe zabodovala Tereza Králová s border kolií Say (celým jménem Explosive Essay). Dechberoucím výkonem v závěrečném běhu se jim podařilo získat nejvyšší příčku a s ní i titul mistra světa v kategorii large.

Dařilo se nejen v této kategorii velkých psů, ale i těm středním (medium). Tam se podařilo dosáhnout na titul vicemistra světa Kateřině Malačkové s fenou pyrenejského ovčáka Izzy (celým jménem Abigail the Fabulous world). Medaili získaly díky skvělému výkonu v závěrečném běhu, po prvním kole se totiž nacházely na 11. místě. "Jsem maximálně nadšená," řekla čtyřiadvacetiletá závodnice krátce po doběhu. O něco rychlejší už byl jen Němec Daniel Schröder s Cashewem, který se v této kategorii stal mistrem světa.

V kategorii malých psů české týmy bojovaly, ale na příčky nejvyšší nedosáhly. Mistrem světa v kategorii small se stal další Němec - Tobias Wüst se psem Doerte. Není překvapením, že se německá výprava stala tou nejúspěšnější. Ale skvělé je, že hned v závěsu za nimi je ta česká.

Čeští závodníci uspěli nejen v soutěži jednotlivců, ale i družstev. Tam dosáhli na titul vicemistra světa v kategorii medium ve složení Radka Mokrišová a Easy, Eliška Panáčová a Jive, Martina Klimešová s Kiki a Kateřina Malačková se svou druhou fenou Jackie. Lepší byl jen tým Slovinska, který dosáhl na titul. V kategorii small zvítězili Italové a v kategorii large Poláci.

Česká republika pořádala mistrovství už v roce 2012, bylo velmi oceňováno jako jedno z nejpovedenějších v celé historii tohoto sportu. To letošní opět nezklamalo. "Bylo to nádherné mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility," řekla předsedkyně komise Mezinárodní kynologické federace Christa Bremerová.

Mistrovství se účastnilo 514 závodníků ze 43 zemí. Soutěžili jednotlivci a družstva, a to ve třech kategoriích - small, medium a large (malý, střední a velcí psi).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy