Telepatie mezi psem a člověkem. Podívejte se na neuvěřitelné výkony z mistrovství světa v agility

Alena Vocelková
Aktualizováno 11. 10. 2017 22:38
Vypadalo to, jako by mezi psem a člověkem existovalo nějaké zvláštní telepatické spojení. Psi na parkurech předváděli neuvěřitelné věci a pro nezasvěceného diváka to vypadalo, jako by téměř ani nedostávali povely. Mistrovství světa v Liberci předvedlo divákům špičkové výkony. A mistrovský titul si nakonec odvezli i Češi: vybojovala ho Tereza Králová s border kolií Say.
Stadion v Liberci zaplnili psi, tribuny byly plné fanoušků. Tak vypadalo mistrovství světa v agility | Video: Aktuálně.cz

Svět už zná nové mistry v agility, psím sportu, kde pes s psovodem musí překonat překážkovou trať podobnou koňskému parkuru. První říjnový víkend hostil Liberec mistrovství světa v tomto sportu, kde rozhoduje rychlost a přesnost.

V kategorii jednotlivců z českých závodníků nejlépe zabodovala Tereza Králová s border kolií Say (celým jménem Explosive Essay). Dechberoucím výkonem v závěrečném běhu se jim podařilo získat nejvyšší příčku a s ní i titul mistra světa v kategorii large.

Dařilo se nejen v této kategorii velkých psů, ale i těm středním (medium). Tam se podařilo dosáhnout na titul vicemistra světa Kateřině Malačkové s fenou pyrenejského ovčáka Izzy (celým jménem Abigail the Fabulous world). Medaili získaly díky skvělému výkonu v závěrečném běhu, po prvním kole se totiž nacházely na 11. místě. "Jsem maximálně nadšená," řekla čtyřiadvacetiletá závodnice krátce po doběhu. O něco rychlejší už byl jen Němec Daniel Schröder s Cashewem, který se v této kategorii stal mistrem světa.

V kategorii malých psů české týmy bojovaly, ale na příčky nejvyšší nedosáhly. Mistrem světa v kategorii small se stal další Němec - Tobias Wüst se psem Doerte. Není překvapením, že se německá výprava stala tou nejúspěšnější. Ale skvělé je, že hned v závěsu za nimi je ta česká.

Čeští závodníci uspěli nejen v soutěži jednotlivců, ale i družstev. Tam dosáhli na titul vicemistra světa v kategorii medium ve složení Radka Mokrišová a Easy, Eliška Panáčová a Jive, Martina Klimešová s Kiki a Kateřina Malačková se svou druhou fenou Jackie. Lepší byl jen tým Slovinska, který dosáhl na titul. V kategorii small zvítězili Italové a v kategorii large Poláci.

Česká republika pořádala mistrovství už v roce 2012, bylo velmi oceňováno jako jedno z nejpovedenějších v celé historii tohoto sportu. To letošní opět nezklamalo. "Bylo to nádherné mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility," řekla předsedkyně komise Mezinárodní kynologické federace Christa Bremerová.

Mistrovství se účastnilo 514 závodníků ze 43 zemí. Soutěžili jednotlivci a družstva, a to ve třech kategoriích - small, medium a large (malý, střední a velcí psi).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy