reklama
 
 

Telepatie mezi psem a člověkem. Podívejte se na neuvěřitelné výkony z mistrovství světa v agility

AKTUALIZOVÁNO 11. 10. 2017
Stadion v Liberci zaplnili psi, tribuny byly plné fanoušků. Tak vypadalo mistrovství světa v agility | Video: Aktuálně.cz |  02:03
Vypadalo to, jako by mezi psem a člověkem existovalo nějaké zvláštní telepatické spojení. Psi na parkurech předváděli neuvěřitelné věci a pro nezasvěceného diváka to vypadalo, jako by téměř ani nedostávali povely. Mistrovství světa v Liberci předvedlo divákům špičkové výkony. A mistrovský titul si nakonec odvezli i Češi: vybojovala ho Tereza Králová s border kolií Say.

Svět už zná nové mistry v agility, psím sportu, kde pes s psovodem musí překonat překážkovou trať podobnou koňskému parkuru. První říjnový víkend hostil Liberec mistrovství světa v tomto sportu, kde rozhoduje rychlost a přesnost.

V kategorii jednotlivců z českých závodníků nejlépe zabodovala Tereza Králová s border kolií Say (celým jménem Explosive Essay). Dechberoucím výkonem v závěrečném běhu se jim podařilo získat nejvyšší příčku a s ní i titul mistra světa v kategorii large.

Dařilo se nejen v této kategorii velkých psů, ale i těm středním (medium). Tam se podařilo dosáhnout na titul vicemistra světa Kateřině Malačkové s fenou pyrenejského ovčáka Izzy (celým jménem Abigail the Fabulous world). Medaili získaly díky skvělému výkonu v závěrečném běhu, po prvním kole se totiž nacházely na 11. místě. "Jsem maximálně nadšená," řekla čtyřiadvacetiletá závodnice krátce po doběhu. O něco rychlejší už byl jen Němec Daniel Schröder s Cashewem, který se v této kategorii stal mistrem světa.

V kategorii malých psů české týmy bojovaly, ale na příčky nejvyšší nedosáhly. Mistrem světa v kategorii small se stal další Němec - Tobias Wüst se psem Doerte. Není překvapením, že se německá výprava stala tou nejúspěšnější. Ale skvělé je, že hned v závěsu za nimi je ta česká.

Čeští závodníci uspěli nejen v soutěži jednotlivců, ale i družstev. Tam dosáhli na titul vicemistra světa v kategorii medium ve složení Radka Mokrišová a Easy, Eliška Panáčová a Jive, Martina Klimešová s Kiki a Kateřina Malačková se svou druhou fenou Jackie. Lepší byl jen tým Slovinska, který dosáhl na titul. V kategorii small zvítězili Italové a v kategorii large Poláci.

Česká republika pořádala mistrovství už v roce 2012, bylo velmi oceňováno jako jedno z nejpovedenějších v celé historii tohoto sportu. To letošní opět nezklamalo. "Bylo to nádherné mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility," řekla předsedkyně komise Mezinárodní kynologické federace Christa Bremerová.

Mistrovství se účastnilo 514 závodníků ze 43 zemí. Soutěžili jednotlivci a družstva, a to ve třech kategoriích - small, medium a large (malý, střední a velcí psi).

autor: Alena Vocelková | 11. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama