reklama
 
 

Česko má dalšího prezidentského kandidáta. Tonda Blaník slibuje maximální minimální mzdu a máslo

12. 10. 2017 15:07
"Z vlastní zkušenosti vím, že si rádi volíte za reprezentanty týhle země neotesance, hulváty a naprosto bezcharakterní prasata," říká ve svém předvolebním spotu lobbista Tonda Blaník představovaný hercem Markem Danielem. Domnělá kandidatura hrdiny ze satirického seriálu na Streamu přichází zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Štáb pořadu Kancelář Blaník při této příležitosti spustil také web s předvolebními sliby.

Zatímco český internet žije především nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny, zřejmě nejznámější internetový lobbista a recesista Tonda Blaník oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Oznámil to na svém Facebooku společně s tvrzením, že českou politiku zná jako svoje boty.

Čau lidi! Taky máte dojem, že dneska může kandidovat na prezidenta úplně každej? Já teda jo. A proto jsem se rozhodl kandidovat taky. Jmenuju se Tonda Blaník a českou politiku znám jako svoje boty. Takže volte mě! Můj program najdete na www.prezidentblanik.cz

Zveřejnil(a) Kancelář Blaník dne 11. Říjen 2017

Ve dvouminutovém spotu představuje svůj záměr společně s prověřeným týmem ve složení "Žížala" a Lenka. "Demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký si umím představit. Až na to, že neexistuje žádný lepší," čte Tonda Blaník z připraveného textu.

Na prezidenta může kandidovat úplně každý

Herec Marek Daniel, který již tři roky představuje domnělého lobbistu ovlivňujícího veškeré české politické dění, si vzal na paškál různá politická hesla.

Například Trumpovo "Make America Great Again". Následují známé české verze Obamova sloganu "Yes we can" či Kennedyho "Ich bin ein Berliner!". "To jsou citáty z internetu, chtěl jste, aby to znělo státnicky," odpovídá na výtku Blaníkův asistent.

Kromě jiného herec paroduje Babišovo vystupování na sociálních sítích. "Čau, lidi! Taky máte dojem, že dneska může kandidovat na prezidenta úplně každej? Já teda jo. A proto jsem se rozhodl kandidovat taky," vysvětluje důvody Blaník.

Rádi volíte hulváty

"Z vlastní zkušenosti vím, že si rádi volíte za reprezentanty týhle země neotesance, hulváty a naprosto bezcharakterní prasata," dodává Marek Daniel alias lobbista Blaník.

V rámci kampaně připravil štáb pořadu ze Streamu také kandidátský web. Zde Tonda Blaník představuje svoje sliby.

"Využiji systém státních máselných rezerv tak, aby nedocházelo ke zvyšování ceny másla. V zemi, kde je pivo levnější než voda, není důvod, aby bylo máslo dražší než mléko," zní jeden z nich.

Po svém by Tonda Blaník vyřešil také korupci: "Pokud nejsme v demokratickém státě schopni korupci vymýtit, měla by být dostupná pro všechny, a ne jen pro hrstku vyvolených. Bude-li každý z nás korumpován, budeme se mít všichni stejně dobře."

Na webu Prezident Blaník lze kromě jiného najít také oblíbené lobbistovy věci nebo jeho životopis. "Neptám se, co může stát udělat pro mě. Ptám se, co můžu udělat já pro vás," říká nový prezidentský kandidát.

Satirický seriál o současné české politické scéně na Streamu má již pět řad a řadu bonusových dílů. Poslední díl 5. řady vyšel v červenci. Autorem námětu je Marek Najbrt a kromě Marka Daniela v něm účinkují Michal Dalecký a Halka Třešňáková.

Video: Marek Daniel o Kanceláři Blaník

Na pozdržení dílu s Miloslavem Ransdorfem kvůli jeho úmrtí jsme se všichni neshodli, ale nakonec jsme názor přehodnotili, říká Marek Daniel. | Video: Daniela Drtinová |  24:37

autor: Magdaléna Daňková | 12. 10. 2017 15:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama