Hra Polda s Luďkem Sobotou se vrací, autoři od lidí vybrali 400 tisíc za necelý den

map map
Aktualizováno 25. 6. 2020 13:09
Autoři komediální videohry Polda, jejíž první díl vyšel před 22 roky, připravují sedmý díl. Děj se bude odehrávat na setkání světových hvězd Celebritycon a v hlavní roli vyšetřovatele se objeví opět detektiv Pankrác v podání Luďka Soboty. Tvůrci potřebují na dokončení hry peníze, které teď vybírají od fanoušků.
Polda 7
Polda 7 | Foto: Zima Software

"Bohužel již nemáme dostatek financí na vývoj dalšího dílu, a proto to chceme zkusit zde, je to pro nás poslední možnost, jak tuto hru oživit," tvrdí vývojáři sedmého dílu Poldy. Na webu Hithit potřebovali od hráčů vybrat 400 tisíc korun, aby mohli oblíbenou českou videohru dokončit. Požadovanou částku dali dohromady za necelých 24 hodin.

Lidem, kteří jim na vývoj přispějí, nabízejí velmi různorodé odměny - kromě hry samotné i setkání s herci a autory, možnost nadabovat si ve hře postavu, nebo jí dokonce propůjčit obličej.

Děj sedmého dílu Poldy se bude točit okolo tajemného mimozemského stroje a zavede detektiva Pankráce na Celebritycon. "Dává mi to jako scenáristovi výbornou možnost střídat různá prostředí, parodovat známé osobnosti a dělat si z nich legraci," říká scenárista hry Miroslav Sábo, podle kterého čeká Pankráce opravdu velký případ spiknutí, na jehož konci má zachránit svět.

Sobota, Dejdar a ručně malovaný svět

"Snažili jsme se sehnat peníze na vývoj všude možně, ale bohužel se to nepodařilo," vysvětluje producent Petr Svoboda, proč nakonec vývojáři vybírají 400 tisíc korun na Hithitu.

Polda 7 navazuje na stylizaci šestého dílu, nabídne tedy ručně malovaná pozadí i postavičky, bláznivý příběh a dabing předních českých herců v čele s Luďkem Sobotou, Martinem Dejdarem, Jiřím Lábusem a Bohdanem Tůmou.

Hra zatím vzniká pouze pro PC, a pokud tvůrci seženou potřebné finance, lze ji očekávat nejdřív koncem příštího roku. "Vývoj jednoho dílu trvá zhruba jeden a půl roku, a tudíž bychom chtěli sedmičku vydat na Vánoce 2021, někdy okolo listopadu," dodávají autoři.

Mohlo by vás zajímat: Proč celý svět miluje Fortnite?

Herní nářez: Fortnite Battle Royal | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy