Vulgarity, kouření i sexismy. Co s Čechy dělá chování Babiše, Kubery a Zemana

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
30. 12. 2018 15:23
Premiér neustále mění své výroky, šéf Senátu se chlubí obtěžováním žen, prezident zase propaguje svůj specifický životní styl a volá po likvidaci novinářů. Co to dělá s veřejným prostorem a Čechy? Konfrontovali jsme specifické chování tří nejvyšších státních představitelů s odborníky a požádali je o hodnocení, nakolik mohou být pro českou společnost tyto jejich hlasitě zastávané normy nežádoucí.
Foto: Jakub Plíhal

Kuberův přístup k ženám

Současný předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera se netají osobitým přístupem ke kouření nebo svým otevřeným vztahem k ženám.

"Testuju české ženy a dívky a musím s potěšením konstatovat, že jsou netknuty hnutím #MeToo, až asi na tři ultrafeministky. Drží, mají to rády. Vždycky začnu tím, že je jemně pohladím a zeptám se, jestli nejsou jako ty blbé Američanky. A nejsou! Akorát jsem už u sedmnáctek a bojím se, aby to nešlo dál. Pětadvacítkám říkám: Jste krásná, ale škoda, že jste pro mě stará," říká v rozhovoru na webových stránkách ODS v září 2018 Jiří Kubera, dnes šéf Senátu, tedy druhý nejvyšší představitel v zemi.

Když byl na tento svůj výrok dotazován v DVTV, odmítl jakékoliv své pochybení a ještě k tomu přidal, že po skončení natáčení Daniele Drtinové ukáže, jak má jemné prsty.

 

Právě se děje

Další zprávy