Zpěvák R. Kelly čelí dalším obviněním ze sexuálního násilí, hrozí mu až 30 let vězení

Magazín Magazín
31. 5. 2019 17:00
Americký zpěvák R. Kelly čelí dalším jedenácti obvinění ze sexuálního násilí. Podle amerických médií měl zneužívat nezletilé dívky ve věku 13 až 16 let, za což mu v případě uznání viny hrozí až třicet let vězení.
Kelly se poslední roky potýká s poklesem své popularity, obvinění z násilí čelí od začátku roku.
Kelly se poslední roky potýká s poklesem své popularity, obvinění z násilí čelí od začátku roku. | Foto: Reuters

Hudebník vlastním jménem Robert Sylvester Kelly podle amerických deníků čelí obviněním ze sexuálního napadení s použitím násilí, za což mu hrozí až 30 let vězení.

Podle chicagského prokurátora se jedná o případ z ledna 2010 a oběti tehdy bylo mezi 13 až 16 lety. Další obvinění se týkají sexuálního obtěžování, informuje britský The Telegraph

Zpěvákův právník Steve Greenberg nicméně uvedl, že se jedná o stejný případ, který již byl probírán a změnil se u něj pouze typ obvinění. 

R. Kelly má od začátku roku na svém kontě ještě deset jiných obvinění ze sexuálního zneužití čtyř dívek, z nichž tři byly nezletilé. Svou vinu však stále popírá. V únoru pobyl několik dní ve vězení, než za něj neznámý člověk složil milionovou kauci. 

Z vrcholu pád na dno

Dvaapadesátiletý držitel ocenění Grammy se prosadil jako zpěvák, skladatel i producent. Jeho největšími hity jsou písně Bump n' Grind, I Believe I Can Fly a duet I'm Your Angel s Céline Dion. Jeho píseň Sign of Victory se stala oficiální hymnou fotbalového mistrovství světa pořádaného v roce 2010 v Jihoafrické republice.

Letos v lednu byl v USA zveřejněn dokument s názvem Surviving R Kelly, pojednávající o údajných násilných činech zpěváka. Se svými přiznáními přišla řada obětí, včetně jeho bývalé manželky Andrey Kellyové. Ta vloni přiznala, že během 13letého manželství ji zpěvák psychicky týral.

Kelly se poslední roky potýká s poklesem své popularity. Streamovací služba Spotify jej vymazala ze svých playlistů a spolupráci s ním ukončilo i vydavatelství Sony Music.

Video: R. Kelly při rozhovoru v televizi o svých obviněních vybuchl vzteky

R. Kelly vybouchl při rozhovoru pro CBS. Obvinění ze zneužívání odmítá | Video: Reuters/CBS
 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy