Zpěvák Chris Brown nemůže z Filipín, je podezřelý z podvodu

ČTK ČTK
22. 7. 2015 15:08
Filipínské úřady vyšetřují zpěváka kvůli zrušenému silvestrovskému koncertu, organizátoři po něm totiž požadují peníze za ušlý zisk.
Grammy 2012 - Chris Brown
Grammy 2012 - Chris Brown | Foto: Reuters

Manila – Americký zpěvák Chris Brown se nemůže dostat z Filipín, kvůli podezření z podvodu mu v odletu zabránily tamní úřady. Důvodem je právní spor o náhradu za novoroční koncert, který zpěvák na poslední chvíli odřekl, informují dnes zahraniční média.

Brown vystoupil v úterý v Manile a dnes chtěl soukromým letadlem pokračovat na další akci v Hongkongu. Organizace, která pořádala vánoční koncert, ale stačila požádat ministerstvo spravedlnosti, aby Brownovi v odjezdu ze země zabránilo.

Organizátoři chtějí, aby zpěvák uhradil ušlý zisk ze silvestrovského koncertu, který se měl konat severně do Manily v aréně pro 55 tisíc diváků. Zpěvák tehdy na poslední chvíli oznámil, že nepřijede, protože ztratil pas.

Mluvčí filipínského imigračního úřadu dnes uvedla, že opatření se týká Browna i jeho agenta. Nejde prý o zákaz vycestovat, opatření však úřadu umožňuje ověřit podstatu kriminálního obvinění obou mužů. O tom, zda budou moci odjet, rozhodne žalující agentura.

Není to poprvé, co se držitel prestižní ceny Grammy dostal do střetu se zákonem. Za napadení bývalé přítelkyně Rihanny v roce 2009 mu byl vyměřen pětiletý podmínečný trest. Kvůli porušení podmínky pak strávil rok ve vězení. Předloni zase napadl jednoho fanouška a byl odsouzen k pokutě a dvěma dnům vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy