Zpěvačka The Cranberries pokopala a poplivala policisty, u soudu dostala pokutu

ČTK ČTK
24. 2. 2016 18:58
Zpěvačka irské skupiny The Cranberries Dolores O'Riordanová dostala ve středu u soudu pokutu 6000 eur (160 000 korun) za to, že předloni napadla dva irské policisty. Incident se stal poté, co byla po příletu z New Yorku na letiště Shannon kvůli neupřesněnému incidentu na palubě vyvedena z letadla. Zpěvačka, které je nyní 44 let, prý policisty pokopala a poplivala, když ji eskortovali. Tvrdila přitom, že je "ikona" a "královna (irského města) Limericku". Lékaři pak zjistili, že trpí bipolární poruchou. Soud podle agentury AP zohlednil, že O'Riordanová byla v době incidentu už nemocná. Pokuta, kterou musí zpěvačka zaplatit, poputuje na charitu.
Kapela The Cranberries.
Kapela The Cranberries. | Foto: 2media
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy