Zpěvačka Sinead O'Connor se už nepohřešuje, policie oznámila, že je v bezpečí

Reuters ČTK Reuters, ČTK
Aktualizováno 16. 5. 2016 22:05
Chicagská policie v pondělí pátrala na předměstí Wilmette po irské zpěvačce Sinead O'Connor, která se nevrátila z nedělní vyjížďky na kole. Po několika hodinách mluvčí policie oznámil, že její místo pobytu je známo a je v bezpečí.
Sinead O´Connor na snímku z roku 2009.
Sinead O´Connor na snímku z roku 2009. | Foto: Reuters

Chicago - Pohřešovaná zpěvačka Sinéad O'Connor byla v pondělí několik hodin po vyhlášení pátrání objevena a je v bezpečí. Oznámila to policie v Chicagu, kde si irská hudebnice v neděli brzy ráno vyjela na kole a od té doby byla nezvěstná. Umělkyně si získala proslulost koncem 80. let, svět zaujala hlavně písní Nothing Compares 2 U.

Mluvčí policie v chicagské předměstské čtvrtí Wilmette Eric Peterson podle agentury AP oznámil, že je již známo místo jejího pobytu a není v nebezpečí. Žádné podrobnosti policie nezveřejnila. Za jakým účelem se Sinéad O'Connor ve Wilmette zdržovala, není známo.

Pátrání bylo vyhlášeno v pondělí ráno místního času, kdy se na policii obrátil člověk tvrdící, že se zpěvačka nevrátila z nedělní cyklistické projížďky.

Autorem písně Nothing Compares 2U je nedávno zemřelý americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince. Sinead O'Connor počátkem května z odpovědnosti za jeho smrt obvinila amerického herce a baviče Arsenia Halla, který podle ní Prince přivedl k drogám. Hall podal na zpěvačku žalobu a žádá pět milionů dolarů.

Sinead O'Connor trpí bipolární afektivní poruchou, kterou lékaři diagnostikovali před víc než deseti lety. O svých psychických problémech několikrát veřejně hovořila. V roce 2007 řekla v talkshow moderátorce Oprah Winfreyové, že před stanovením diagnózy bojovala s myšlenkami na sebevraždu a pronásledovaly ji děsy. Díky léčbě prý sice našla větší vyrovnanost, nemoc ale nezmizela.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy