Zakladateli Facebooku Zuckerbergovi se narodila dcera. Chce pro ni lepší svět, charitě dá miliardy

ČTK Magazín ČTK, Magazín
1. 12. 2015 23:25
Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se stal otcem. O narození dcery jménem Max informoval v úterý na svém facebookovém profilu. Zveřejnil na něm také dopis, který se svou ženou Priscillou Chanovou dceři adresoval. Píší v něm o své představě světa, v němž by měla vyrůstat. V dopise oznámili také vznik charitativní nadace, do níž údajně vloží většinu svých akcií společnosti Facebook ze svého majetku. Zuckerberg v příspěvku o narození dcery informoval, že 99 procent svých akcií Facebooku (cca 45 miliard dolarů) s manželkou postupně vloží do nové nadace s názvem Chan Zuckerberg Initiative. Jejím cílem je prý "zlepšit tento svět pro příští generace".
Mark Zuckerberg,  Priscilla Chanová a jejich dcera Max
Mark Zuckerberg, Priscilla Chanová a jejich dcera Max | Foto: Facebook Marka Zuckerberga

San FranciscoMark Zuckerberg se v úterý stal otcem, radostnou zprávu oznámil na Facebooku, kde rovněž zveřejnil fotku se svou ženou Priscillou Chanovou a novorozenou dcerou Max.

Zuckerberg své dceři napsal i dopis, ve kterém informoval, že s manželkou postupně vloží do nové nadace s názvem Chan Zuckerberg Initiative 99 procent svých akcií Facebooku. 

Podle Zuckerberga mají v současnosti hodnotu asi 45 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). Cílem organizace bude "zlepšit tento svět pro příští generace".

Zuckerberg chce v příštích třech letech každý rok prodat nebo darovat akcie v hodnotě až miliardy dolarů (25,4 miliard Kč). "V dohledné budoucnosti" si prý ale hodlá ponechat kontrolní balík akcií.

Šťastnému páru na Facebooku blahopřála řada známých osobností, Melinda Gatesová, žena Billa Gatese, napsala, že Mark a Priscilla budou fantastičtí rodiče. Na rozhodnutí věnovat 99 procent akcií Facebooku na charitativní účely zareagovala slovy: "Wow. Tohle gesto je inspirací nejen pro nás, ale pro celý svět."

Jednatřicetiletý Zuckerberg, který je také generálním ředitelem společnosti Facebook, už dříve oznámil, že si po narození své dcery plánuje vzít dva měsíce rodičovské dovolené. Kdo bude firmu po tuto dobu řídit, ale zatím nesdělil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy