William a Kate hrozí fotografovi za pronásledování George

ČTK Magazín ČTK , Magazín
2. 10. 2014 22:50
Fotograf byl denně v patách ročnímu princi Georgovi a jeho chůvě.
Rodiče chtějí pro prince George normální dětství. Fotografové jsou proti.
Rodiče chtějí pro prince George normální dětství. Fotografové jsou proti. | Foto: Reuters

Londýn - Britský princ William a jeho žena Kate písemně pohrozili trestním stíháním fotografovi, který podle nich nejspíš denně pronásledoval jejich syna George a jeho chůvu. Uvedl to ve čtvrtek Kensingtonský palác, kde Williamova rodina v Londýně žije.

Varování je reakcí na incident z minulého týdne, kdy se fotograf objevil v jednom londýnském parku v blízkosti ročního prince George, který pak s chůvou ihned park opustil.

Jednou také policie odehnala fotografa od královského Buckinghamského paláce, kde byl malý George na návštěvě.

"Je důvod si myslet, že tato osoba mohla nějakou dobu sledovat prince George při jeho přesunech. Vévoda a vévodkyně z Cambridge chápou zvláštní veřejnou roli, kterou jednou převezme princ George, ale dokud je dítě, tak musí mít možnost vést co možná nejobyčejnější život," uvedl palác v prohlášení.

Smutnou ironií osudu je, že právě paparazzi se stali osudnými jeho babičce, princezně Dianě. Ta zemřela po dopravní nehodě v Paříži v srpnu 1997 poté, co se se svým milencem Dodim Al-Fayedem snažila uniknout skupině novinářů, kteří je pronásledovali.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

V 75 letech zemřel hudebník a producent Ric Ocasek, manžel první české topmodelky

Americký rockový hudebník a producent byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami
Další zprávy