William a Kate hrozí fotografovi za pronásledování George

ČTK Magazín ČTK, Magazín
2. 10. 2014 22:50
Fotograf byl denně v patách ročnímu princi Georgovi a jeho chůvě.
Rodiče chtějí pro prince George normální dětství. Fotografové jsou proti.
Rodiče chtějí pro prince George normální dětství. Fotografové jsou proti. | Foto: Reuters

Londýn - Britský princ William a jeho žena Kate písemně pohrozili trestním stíháním fotografovi, který podle nich nejspíš denně pronásledoval jejich syna George a jeho chůvu. Uvedl to ve čtvrtek Kensingtonský palác, kde Williamova rodina v Londýně žije.

Varování je reakcí na incident z minulého týdne, kdy se fotograf objevil v jednom londýnském parku v blízkosti ročního prince George, který pak s chůvou ihned park opustil.

Jednou také policie odehnala fotografa od královského Buckinghamského paláce, kde byl malý George na návštěvě.

"Je důvod si myslet, že tato osoba mohla nějakou dobu sledovat prince George při jeho přesunech. Vévoda a vévodkyně z Cambridge chápou zvláštní veřejnou roli, kterou jednou převezme princ George, ale dokud je dítě, tak musí mít možnost vést co možná nejobyčejnější život," uvedl palác v prohlášení.

Smutnou ironií osudu je, že právě paparazzi se stali osudnými jeho babičce, princezně Dianě. Ta zemřela po dopravní nehodě v Paříži v srpnu 1997 poté, co se se svým milencem Dodim Al-Fayedem snažila uniknout skupině novinářů, kteří je pronásledovali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy