Vzniká film o Janu Saudkovi. V hlavní roli Oldřich Kaiser

26. 1. 2014 15:56
O životě známého fotografa Jana Saudka vzniká životopisný film. Roli kontroverzního umělce ztvární Oldřich Kaiser.
Jan Saudek
Jan Saudek | Foto: Lagardère Active

PrahaJan Saudek se v rozhovoru pro Frekvenci 1 rozpovídal o připravovaném filmu. "Sranda je, že paní režisérka už mě upozornila, že na plac jí nesmím lézt a do ničeho nesmím kecat," hodnotí natáčení známý fotograf.

Pro mnoho lidí asi nebude příjemné, že se ve filmu poznají, ačkoliv o sporech a problémech Jana Saudka se již napsalo mnohé. "Myslím, že to není něco úplně nového, ale přece jenom ten příběh, protože bude přesně kopírovat skutečnost, by mohl být interesantní pro diváka, aby se vyvaroval něčeho podobného."

Premiéra post mortem?  

Život Jana Saudka beze sporu nabízí pro film spoustu materiálu. Je mezinárodně uznávaný fotograf, úspěšný spisovatel i malíř, otec dvanácti dětí, sám osobě prohlašuje, že je alkoholik, který nemá kocoviny, pracuje pro to, aby mohl živit své děti a kupovat dárky přátelům.   

Premiéra filmu je naplánovaná na konec letošního roku. Těší se na ni? "Ne. Na to se netěším. Jenom doufám, že to nebude posmrtný. Že premiéra někdy v zimě nebo na podzim nebude posmrtná."        

 

Právě se děje

před 2 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 7 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy