Vnuk Fidela Castra se stal modelem. Vůdce revoluce se k jeho kariéře v módním průmyslu nevyjádřil

ČTK ČTK
4. 5. 2016 8:55
Devatenáctiletý Tony Castro, vnuk kubánského diktátora, předváděl pro módní značku Chanel pod vedením proslulého Karla Lagerfelda. Kuba se v posledních měsících otevírá světovým firmám, módní průmysl nevyjímaje. Na modely za desítky tisíc dolarů od slavného návrháře by však většina Kubánců musela léta škudlit. Komunistický vůdce se ke kariéře svého vnuka veřejně nevyjádřil.
Antonio 'Tony' Castro se vrhl na kariéru modela.
Antonio 'Tony' Castro se vrhl na kariéru modela. | Foto: Reuters

Havana - Zatímco jeho dědeček téměř půlstoletí vštěpoval Kubáncům zásady socialismu a ostražitost před "vykořisťovateli" z kapitalistického světa, vnuk Fidela Castra se vrhl přímo do náruče jedné z nejznámějších módních firem světa. Devatenáctiletý Tony Castro v úterý večer absolvoval svou premiéru na přehlídkovém molu během vůbec první kubánské přehlídky francouzské značky Chanel.

Kuba se v posledních měsících za vlády Fidelova mladšího bratra Raúla v souvislosti s normalizací vztahů s USA otevírá světovým firmám, což se projevilo mimo jiné i v kultuře. Kromě koncertu legendární skupiny Rolling Stones či natáčení hollywoodského filmu Rychle a zběsile 8 se dříve nemyslitelný vliv Západu na Kubě v posledních týdnech projevuje i v módě.

Očekávaná přehlídka na havanském turistickém bulváru Paseo del Prado přilákala stovky lidí. Svou kolekci inspirovanou barvami Karibiku a klasickou kubánskou estetikou představil německý návrhář Karl Lagerfeld. Na jeho modely za desítky tisíc dolarů by velká většina Kubánců šetřila dlouhá léta.

Vnuk vůdce komunistického převratu Tony Castro, který přišel na svět až po skončení studené války, již dříve pózoval pro módní fotografy, havanská přehlídka však byla jeho premiérovým vystoupením.

Podle svého facebookového profilu má ke kapitalistické cizině vůbec výrazně blíž než dědeček Fidel, neboť mimo jiné nedávno navštívil Paříž či zhlédl baseballový zápas amerických profesionálů na Kubě.

Dědeček se k jeho aktivitám veřejně nevyjádřil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy