Vnučku Morgana Freemana ubodal přítel. Vyháněl z ní ďábla

ČTK Magazín ČTK, Magazín
Aktualizováno 17. 8. 2015 14:11
V neděli v brzkých ranních hodinách byla přivolána policie k mrtvé ženě, nad kterou se stále skláněl její vrah. Vnučka známého hollywoodského herce měla v hrudi 16 bodných ran.
Foto: Profimedia.cz

New York - Vnučka amerického oscarového herce Morgana Freemana byla zavražděna. Třiatřicetiletou Edenu Hines nalezli v neděli s bodnými ranami v oblasti trupu nedaleko jejího domu v New Yorku. Informoval o tom časopis People.

Policii zavolal pětašedesátiletý George Hudacko, který útok na Freemanovu vnučku viděl ze svého okna. Útočníkem je podle potvrzených informací od policie přítel zavražděné, který na ní údajně pod vlivem kokainu prováděl exorcismus.

Ženu bodal do příjezdu policie

"Vypadni, ďáble! Ve jménu Ježíše Krista tě vymítám," křičel třicetiletý Lamar Davenport, když se společně vraceli z pozdní sobotní večeře s přáteli. Edenu Hines prý opakovaně bodal, a to až do příjezdu policie, kdy už ale naznačoval útok pouze prázdnou rukou. Nůž, kterým dostala Edena 16 bodných ran, totiž zůstal v její hrudi.

Osmasedmdesátiletý Freeman na Facebooku píše o "tragickém a nesmyslném úmrtí" své vnučky. "Svět se nikdy nedozví o jejím talentu a o tom, kolik toho mohla dát," citoval People hollywoodského herce.

Edna Hines byla převezena do nemocnice v Harlemu, kde ji následně prohlásili za mrtvou. Lamar Davenport byl zadržen bezprostředně na místě činu a vzat do vazby. Později byl převezen na psychiatrické vyšetření, aby ho následně mohla policie vyslechnout.

Deník Daily Mail píše, že Davenport studoval literaturu na newyorské univerzitě a pracoval v obchodě s automobilovými součástkami. Byl neúspěšný raper, který vystupoval pod přezdívkou Lyric. Měl problémy s narkotiky, což se objevilo i v jeho trestním rejstříku.

Tragickou smrt předcházel bulvární skandál

Zavražděná Edena Hines, která byla vnučkou Freemanovy první ženy Jeanette Adair Bradshaw, studovala prestižní hereckou školu v New Yorku a věnovala se práci s tamní mládeží.

Před třemi lety vypukl skandál, kdy média informovala o údajném milostném vztahu dnes osmasedmdesátiletého Freemana a právě jeho nevlastní vnučky. Jak ale píše The Independent, hollywoodský herec vše popřel s tím, že kauza ubližuje jemu i celé rodině.

"Nedávné zprávy o mém blížícím se manželství nebo romantickém vztahu ke komukoli jsou pomluvy a výmysly bulvárních médií, jejichž cílem je jen prodej novin," řekl před časem Freeman.

 

Právě se děje

Další zprávy