Viewegh se rozvádí. Je to životní prohra, tvrdí spisovatel

Magazín ČTK Magazín, ČTK
21. 5. 2015 7:45
Spisovatel se rozvádí po třinácti letech, s manželkou Veronikou má dvě dcery.
Michal Viewegh
Michal Viewegh | Foto: ČTK

Praha – Spisovatel Michal Viewegh nedávno vydal novou prózu s názvem Zpátky ve hře. Soubor třinácti povídek představuje mimo jiné kritické životní momenty jako manželský stereotyp, nevěry i rozvod.

A právě rozpad manželství teď podle informací iDnes.cz čeká samotného Viewegha. "Nemůžu to vyvrátit, ale nechci o tom samozřejmě více mluvit, je to soukromá věc. Nebudu ale lhát a tvrdit, že to není pravda," řekl spisovatel v rozhovoru po autorském čtení v Ostravě a připustil, že rozvodové řízení bere jako svoji životní prohru.

"Nerozcházíme se ve zlém, dodneška je mi velkou oporou," dodal Viewegh.

Michal Viewegh vydal svoji novou knihu Zpátky ve hře po dvou letech, předchozí deník Můj život po životě (2013) prý předčil jeho očekávání. Obával se, že autobiografické zápisky budou "příliš ufňukané" vzhledem k tomu, že se v nich odrazily jeho prožitky s nemocí.

Spisovateli na konci roku 2012 náhle praskla srdeční aorta a ocitl se půl hodiny v klinické smrti. Následkem toho stále trpí krátkodobými výpadky paměti a depresemi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy