Paul Potts z britského Talentu bude hvězdou Plesu v Opeře

pej
5. 2. 2014 18:20
Paul Potts před sedmi lety inspiroval svým životem milióny lidí po celém světě a jeho osud se stal i námětem filmu Životní šance. Anglický zpěvák bude hostem Plesu v Opeře 2014.
Paul Potts
Paul Potts | Foto: Profimedia.cz

Praha – Příběh operního zpěváka Paula Pottse se začal psát v roce 2007, kdy se neznámý prodejce mobilních telefonů z Bristolu přihlásil do soutěže Britain's Got Talent (Británie má talent).

Když tehdy coby plnoštíhlý čtyřicátník předstoupil před přísnou porotu a obecenstvo a oznámil, že bude zpívat operu, vzbudil jen posměch. Život mu změnila árie z Pucciniho opery Turandot, kterou se v soutěži prezentoval. Z obyčejného muže, jenž doposavad sklízel ústrky a výsměch, se rázem stal miláček publika a soutěž nakonec i vyhrál.

Záznam jeho operního vystoupení zhlédlo na YouTube 120 miliónů lidí po celém světě a operní album, které vydal ve spolupráci se Simonem Cowellem, se stalo nejprodávanější deskou v mnoha zemích. Dodnes se na jeho kontě sešlo už pět miliónů prodaných nosičů.

Paul Potts zpívá Nessun Dorma
Paul Potts zpívá Nessun Dorma | Video: YouTube

Na dojemný příběh životního smolaře a jeho trnitou cestu k úspěchu vsadili i filmový producenti. Paul Dotts a jeho skutečný život se stali inspirací k natočení filmu Životní šance, kterou bude režírovat David Frankel (Ďábel nosí Pradu, Marley a já).

Česká premiéra biografického snímku připadá na pátek 7. února a vzhledem k tomu, že Paul Potts se stal čestným hostem letošního Plesu v Opeře, bude jí osobně přítomen.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy