Paul Potts z britského Talentu bude hvězdou Plesu v Opeře

pej
5. 2. 2014 18:20
Paul Potts před sedmi lety inspiroval svým životem milióny lidí po celém světě a jeho osud se stal i námětem filmu Životní šance. Anglický zpěvák bude hostem Plesu v Opeře 2014.
Paul Potts
Paul Potts | Foto: Profimedia.cz

Praha – Příběh operního zpěváka Paula Pottse se začal psát v roce 2007, kdy se neznámý prodejce mobilních telefonů z Bristolu přihlásil do soutěže Britain's Got Talent (Británie má talent).

Když tehdy coby plnoštíhlý čtyřicátník předstoupil před přísnou porotu a obecenstvo a oznámil, že bude zpívat operu, vzbudil jen posměch. Život mu změnila árie z Pucciniho opery Turandot, kterou se v soutěži prezentoval. Z obyčejného muže, jenž doposavad sklízel ústrky a výsměch, se rázem stal miláček publika a soutěž nakonec i vyhrál.

Záznam jeho operního vystoupení zhlédlo na YouTube 120 miliónů lidí po celém světě a operní album, které vydal ve spolupráci se Simonem Cowellem, se stalo nejprodávanější deskou v mnoha zemích. Dodnes se na jeho kontě sešlo už pět miliónů prodaných nosičů.

Paul Potts zpívá Nessun Dorma
Paul Potts zpívá Nessun Dorma | Video: YouTube

Na dojemný příběh životního smolaře a jeho trnitou cestu k úspěchu vsadili i filmový producenti. Paul Dotts a jeho skutečný život se stali inspirací k natočení filmu Životní šance, kterou bude režírovat David Frankel (Ďábel nosí Pradu, Marley a já).

Česká premiéra biografického snímku připadá na pátek 7. února a vzhledem k tomu, že Paul Potts se stal čestným hostem letošního Plesu v Opeře, bude jí osobně přítomen.

 

Právě se děje

Další zprávy