reklama
 
 

Muslimové se bouří proti Katy Perry. Urazila nás, tvrdí

26. 2. 2014 15:11
Kalifornská zpěvačka Katy Perry pobouřila novým klipem k písni Dark Horse muslimy na celém světě. Ti zorganizovali online petici za stažení videa z YouTube.

Praha – Popová zpěvačka Katy Perry zveřejnila 20. února nový klip k singlu Dark Horse z alba Prism. Pod taktovkou režiséra Matthewa Cullena se z ní tentokrát stala egyptská královna Kleopatra.

Video vyvolalo negativní reakce muslimů po celém světě. V úterý 25. února vznikla online petice, která žádá jeho stažení z internetu.

Kontroverzním bodem je podle odpůrců moment, kdy je v klipu zobrazen muž s dvěma přívěšky na krku, přičemž jeden z nich symbolizuje v arabštině boha. Katy Perry pak nechá muže i s medailonkem zmizet v písku.

Podle organizátorů petice tím zpěvačka vyjadřuje negativní postoj k bohu a její klip je tak rouháním. Vybízí proto lidi z "různých společenských vrstev, různých náboženství a z různých koutů světa, aby svým podpisem vyjádřili souhlas s tím, že video je zneužitím jména božího, což je nemyslitelné v kterémkoliv náboženství," uvedla Al Arabiya.

Petici do dnešního dne podepsalo přes 56 tisíc lidí ze všech částí světa. Signatáři své podpisy rovněž doplňují komentáři.

Například Unik Salihu ze Švédska napsal: "Jako muslim si myslím, že je to ostuda. Chce snad začít válku proti muslimům? Toto video nás uráží a musí být odstraněno dříve, než se něco stane!"

Faeezah Shaik z jižní Afriky konstatoval:  "Umělci by měli vzít v úvahu dopad své tvorby na společnost. Na světě žije více než dvě miliardy muslimů, kteří se mohou cítit uraženi, že jejich bůh je zobrazen takovým způsobem."

Video od 20. února zhlédlo na YouTube přes 33 miliónů lidí a samotná píseň se už čtyři týdny drží na špici americké hitparády Billboard. První místo obsadila rovněž v Kanadě, Nizozemí nebo Lucembursku.

autor: pej | 26. 2. 2014 15:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama