Vévodkyně Kate je podruhé těhotná, trpí velkými nevolnostmi

Magazín ČTK Magazín, ČTK
8. 9. 2014 11:39
Vévodkyně z Cambridge čeká druhého potomka, kvůli nevolnostem je momentálně v péči lékařů.
Foto: Reuters

LondýnKate Middleton a princ William čekají druhé dítě, informuje královská kancelář. "Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že vévodkyně očekává druhé dítě," stojí v oficiálním prohlášení.

Královna i rodinní příslušníci jsou novinkou nadšeni, svou radost neskrýval ani ministerský předseda David Cameron, který okamžitě napsal na Twitter, že je "nadšen".

Kate však trpí stejně jako v případě prvního těhotenství ranními nevolnostmi, a je proto v péči lékařů v rezidenci Kensingtonského paláce

Podle informací z královského dvora ji sužuje těhotenské zvracení, které vede k dehydrataci a ztrátě důležitých živin, doktoři ji proto musejí monitorovat a hlídat zdravotní stav. Na rozdíl od roku 2012, kdy čekala prince George, nemusí být hospitalizovaná v nemocnici.  

GRAFIKA: Kdo je kdo v britské královské rodině?

Vévodkyně z Cambridge musela také narychlo zrušit nadcházející oficiální akce. Zda se zúčastní první samostatné zahraniční cesty, kdy má koncem tohoto měsíce navštívit Maltu, není zatím jasné. 

Nadcházející potomek bude čtvrtým následníkem trůnu v pořadí, čímž odsune prince Harryho na páté místo, informuje agentura AP.

Ve Velké Británii se zároveň rozhořela velká debata, jak Kate a William své druhé dítě pojmenují. Podle sázkových kanceláří je nejpravděpodobnější jedno z následujících jmen: Elizabeth, Henry nebo Victoria.  

Oznámení o druhém těhotenství Kate přichází po roce a dvou měsících od narození prvního potomka, prince George, který oslavil své první narozeniny 22. července.

Britská média zařadila zprávu o těhotenství Kate mezi tři nejsledovanější události, hned vedle blížícího se referenda o skotské nezávislosti a pokračujícího napětí na Ukrajině.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Pražské jaro se kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos uskuteční on-line. Organizátoři připravují desítku živě přenášených koncertů

Zdroj: ČTK
Další zprávy