Vetchý s chotí vysoudili 700 000 Kč za lži v týdeníku Spy

ČTK ČTK
19. 3. 2015 22:45
Bulvár mimo jiné tvrdil, že herec přišel na vyhlášení ocenění Český lev s milenkou. Ve skutečnosti na akci dorazil s manželkou.
Ondřej Vetchý.
Ondřej Vetchý. | Foto: Česká televize

Praha - Herec Ondřej Vetchý uspěl se žalobou na týdeník Spy. Již zaniklý časopis podle Městského soudu v Praze zásadně pochybil, když před dvěma lety uvedl, že herec přišel na vyhlášení ocenění Český lev s milenkou. Vetchý ve skutečnosti na akci dorazil s manželkou.

Manželé vysoudili dohromady 700 000 korun, dnešní verdikt je nepravomocný. Peníze má zaplatit vydavatelství Bauer Media, které časopis Spy přestalo vydávat loni v dubnu. Napsal to server iDnes.cz.

Pražský soud Vetchému přiřkl 500 000 korun, jeho ženě 200 000 Kč. Každý z nich požadoval půl milionu. Právní zástupce vydavatelství podle serveru zvažuje odvolání.

Článek zveřejněný v bulvárním časopise Spy obsahoval fotografii, na které na slavnostní večer do Lucerny přichází Vetchý s manželkou. V textu přitom stálo, že na předávání cen dorazil se svou milenkou. Manželům vadily i další, údajně nepravdivé informace z jejich soukromí.

Tehdejší šéfredaktor týdeníku Pavel Novotný přiznal chybu, odmítl ale, že by lež napsal úmyslně. "Neudělal jsem to schválně," řekl podle serveru u soudu. "Podstatná informace je, že pan Novotný mou ženu 20 let zná," uvedl ale Vetchý.

Podle soudkyně Dagmar Stamidisové se jednalo o Novotného zásadní nedbalost a neprofesionální přístup. "Snažil se, aby vzbudil senzaci. Soud neuvěřil tvrzení, že ženu nepoznal, spíše to neřešil," řekla.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy