Vetchý s chotí vysoudili 700 000 Kč za lži v týdeníku Spy

ČTK ČTK
19. 3. 2015 22:45
Bulvár mimo jiné tvrdil, že herec přišel na vyhlášení ocenění Český lev s milenkou. Ve skutečnosti na akci dorazil s manželkou.
Ondřej Vetchý.
Ondřej Vetchý. | Foto: Česká televize

Praha - Herec Ondřej Vetchý uspěl se žalobou na týdeník Spy. Již zaniklý časopis podle Městského soudu v Praze zásadně pochybil, když před dvěma lety uvedl, že herec přišel na vyhlášení ocenění Český lev s milenkou. Vetchý ve skutečnosti na akci dorazil s manželkou.

Manželé vysoudili dohromady 700 000 korun, dnešní verdikt je nepravomocný. Peníze má zaplatit vydavatelství Bauer Media, které časopis Spy přestalo vydávat loni v dubnu. Napsal to server iDnes.cz.

Pražský soud Vetchému přiřkl 500 000 korun, jeho ženě 200 000 Kč. Každý z nich požadoval půl milionu. Právní zástupce vydavatelství podle serveru zvažuje odvolání.

Článek zveřejněný v bulvárním časopise Spy obsahoval fotografii, na které na slavnostní večer do Lucerny přichází Vetchý s manželkou. V textu přitom stálo, že na předávání cen dorazil se svou milenkou. Manželům vadily i další, údajně nepravdivé informace z jejich soukromí.

Tehdejší šéfredaktor týdeníku Pavel Novotný přiznal chybu, odmítl ale, že by lež napsal úmyslně. "Neudělal jsem to schválně," řekl podle serveru u soudu. "Podstatná informace je, že pan Novotný mou ženu 20 let zná," uvedl ale Vetchý.

Podle soudkyně Dagmar Stamidisové se jednalo o Novotného zásadní nedbalost a neprofesionální přístup. "Snažil se, aby vzbudil senzaci. Soud neuvěřil tvrzení, že ženu nepoznal, spíše to neřešil," řekla.

 

Právě se děje

Další zprávy