Veselé urozené Vánoce. Britská královská rodina zveřejnila sváteční snímky

ČTK ČTK
14. 12. 2018 19:20
Část členů britské královské rodiny v pátek zveřejnila fotografie, jež se objeví na přáních, které budou svým přátelům a známým rozesílat před letošními Vánocemi. Na twitteru o tom informovaly Kensingtonský palác a palác Clarence House. Jakou fotografii vybrali, prozradili princové Charles, William i Harry, královna Alžběta II. se s veřejností o svůj výběr nepodělila.
Vánoční pohlednice britské královské rodiny.
Vánoční pohlednice britské královské rodiny. | Foto: Reuters

V obálce od prince Charlese bude kromě přání veselých Vánoc a Nového roku také fotografie následníka trůnu, který sedí na lavičce v parku po boku své choti Camilly. Manželé si přitom hledí do očí.

Charlesův starší syn potěší příjemce vánoční pošty fotografií celé své rodiny. Kromě něj a manželky Kate je na ní i jejich pětiletý syn George, tříletá dcera Charlotte a třetí syn Louis, který se narodil letos v dubnu. Všech pět členů rodiny je zachyceno v neformálním oblečení v parku jejich venkovské rezidence Anmer Hall.

Vánoční přání prince Charlese.
Vánoční přání prince Charlese. | Foto: Reuters

Svůj velký den fotografií na vánočním přání připomenou princ Harry a jeho žena Meghan. Černobílá fotografie, na které oba stojí zády, je totiž zachycuje v den jejich letošní svatby. Na obrázku přihlížejí v parku rezidence Frogmore House velkolepému ohňostroji. Princ Harry si vzal americkou herečku Meghan Markleovou 19. května.

Na rozdíl od svého syna s manželkou a dvou vnuků s rodinami se královna Alžběta II. rozhodla, že fotografii, která bude součástí přání, jež spolu se svým mužem Philipem před Vánoci rozešle, nezveřejní.

Vánoce se chystají členové královské rodiny strávit tradičně společně na královnině venkovské rezidenci Sandringham na východě Anglie.

Vánoční přání prince Harryho.
Vánoční přání prince Harryho. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 42 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy