Další tabu modelingu padlo. Zralá modelka předvádí spodní prádlo a chce změnit vnímání žen

jaz
17. 4. 2016 10:50
Šestapadesátiletá modelka s dlouhými stříbrnými vlasy se dostala do světa modelingu před třemi roky. Navzdory vysokému věku se rozhodla předvádět kolekci plavek či krajkového spodního prádla. Nicola je ideální modelkou, která by mohla změnit vnímání žen nejen v módním průmyslu. "Myslím, že sebedůvěra přichází s věkem, protože když je vám 56 let, nevíte, jak dlouho tu ještě budete, a tak se toho snažíte využít," říká.
Foto: Twitter

V módním průmyslu se v posledních letech prosazují nejen plus size modelky, ale i zralé ženy. Jednou z nich je i šestapadesátiletá Nicola Griffinová. 

Začátkem roku 2016 se stala nejstarší ženou, která se kdy objevila na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue, a to v odvážných zlatých bikinách. Vydání speciálního čísla bylo o to originálnější, protože vsadilo i na plnoštíhlé modelky.

"Stalo se to tak rychle. V podstatě jsem o to omylem zakopla. Nemůžu říct, že bych to čekala,“ řekla webu Today Griffinová, která údajně ani netušila, že snímky fotografa Russella Jamese půjdou právě do časopisu Sports Illustrated.

Ještě před třemi lety si mohla o kariéře modelky nechat zdát. První nabídka přišla náhodou, když ji objevili během návštěvy v bance zástupci jedné značky vlasového šampónu pro šedé a bílé vlasy. Nafotila tak svou první kampaň a uvědomila si, že v 50 letech život nekončí, a pustila se do mnohem odvážnějších projektů.

Naposledy tak nafotila novou kolekci pro SLiNK Magazine, který se zaměřuje na plnoštíhlé modelky. S Nicolou Griffinovou zašel časopis mnohem dál. Objevila se totiž v kampani na krajkové spodní prádlo.

"Je bláznivé si myslet, že by modelky měly mít stejnou velikost nebo stejný věk. Zdá se, že v médiích panuje jakýsi konsensus, že ženy začnou být neviditelné od velikosti 38 a nad 50 let," řekla šéfredaktorka časopisu SLiNK s tím, že Nicola je ideální modelkou, která by mohla změnit vnímání žen nejen v módním průmyslu. V šestapadesáti letech a s konfekční velikostí 44 totiž není tradičním prototypem modelky.

I'm 56 and I #SwimSexy. It's never too late to put on a bikini. Check out my campaign in this year's @si_swimsuit with @swimsuitsforall!

Fotka zveřejněná uživatelem Nicola Griffin (@nicolajgriffin),

"Myslím, že sebedůvěra přichází s věkem, protože když je vám 56 let, nevíte, jak dlouho tu ještě budete, a tak se toho snažíte využít. Život je krátký, přijměte to nebo ne, ale to je vše, co s tím můžete dělat. Byla jsem mladá, měla jsem strach a stresovala jsem se. Tohle všechno jsem cítila a už více nechci. Rozhodla jsem se užívat si každý den. Chopit se každé příležitosti a dělat jen to nejlepší. To je ta cesta, po které teď jdu," uvedla Griffinová.

"V padesáti letech nás ignorují, v šedesáti taky. Oslavujme všechny ženy," vyzývá zralá modelka a matka dvou dcer, která je podle svých slov přístupná jakýmkoli nabídkám, které ji módní průmysl přinese.

Našli jsme formát, který funguje a který mění způsob, jakým se prodávala móda do teď, říká spolumajitel internetového obchodu Zoot.cz Oldřich Bajer. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy