reklama
 
 

U dětského domova ve Zbraslavi stojí socha Michaela Jacksona

27. 9. 2014 17:15
V zahradě dětského domova v pražské Zbraslavi byla v sobotu odhalena socha Michaela Jacksona.

Praha - U Dětského domova Charlotty Masarykové v Praze - Zbraslavi stojí od soboty socha zpěváka a tanečníka Michaela Jacksona. Dětský domov Jackson navštívil v roce 1996, když pobýval v Praze v rámci světového turné.

"Žádostí jsme byli poctěni. Věříme, že instalace této sochy, bude nám i široké veřejnosti nadále připomínat tuto jedinečnou událost," řekla už dříve ředitelka domova Iva Truellová.

"Není mnoho celosvětově známých osobností, které navštívily Zbraslav. Proč si nepřipomenout Michaela Jacksona, který na Zbraslavi byl,“ dodal k Truellové starosta Prahy 5 Aleš Háněl, který se stal patronem projektu.

Dvoumetrová socha, jejíž autorskou je akademická sochařka Daniela Kartáková, měla stát původně v parku na Letné. Iniciátoři ale nakonec od záměru ustoupili kvůli záporným ohlasům veřejnosti. "Kdyby si Michael Jackson mohl vybrat, určitě by si vybral právě tohle místo," je přesvědčená Kartáková.

Jackson patří k nejúspěšnějším hudebníkům historie. Jeho deska Thriller z roku 1982 je nejprodávanějším albem všech dob. Zemřel 25. června 2009 v padesáti letech po předávkování sedativy.

autoři: ČTK, Domácí | 27. 9. 2014 17:15

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama