Tohle není hra, ale náš život, kritizuje princ Harry útoky médií na svou americkou přítelkyni

Magazín Magazín
8. 11. 2016 12:27
Kensingtonský palác oficiálně potvrdil vztah prince Harryho a jeho americké přítelkyně. Prohlášení je zároveň kritikou ostrovních médií i lidí na sociálních sítích, kteří nerespektují princovo soukromí.
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle | Foto: Reuters / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Princ Harry vydal bezprecedentní veřejné prohlášení, ve kterém se postavil za svou přítelkyni Meghan Markleovou a obvinil novináře, že v článcích o jejich vztahu překročili hranici.

Dvaatřicetiletý princ varoval i lidi na Twitteru, že jejich urážlivé a sexistické příspěvky nejsou vtipné. Harry chápe, že veřejnost zajímá jeho soukromý život, ale to není důvod, aby se Markleová stala předmětem obtěžování a urážek.

Jde přitom o první oficiální přiznání Kensingtonského paláce, že princ je ve vztahu s americkou herečkou.

Harry je vyhlášený svým kritickým přístupem k sociálním sítím i médiím, která píší o jeho soukromí, připomíná deník The Telegraph.

„Princ Harry se obává o bezpečí slečny Markleové a je hluboce zklamán, že nebyl schopen ji ochránit. Není v pořádku, že po pár měsících vztahu je slečna Markleová vystavena takové mediální bouři,“ stojí v prohlášení, které pokračuje slovy: „Harry si uvědomuje, že komentátoři řeknou, že tohle je cena, kterou musí zaplatit, a že to je součástí hry. To princ důrazně odmítá, tohle není hra – tohle je její a jeho život.“

Kensingtonský palác se až doteď striktně zdržoval jakýchkoliv komentářů ohledně vztahu Harryho. Princ randí s americkou herečkou od léta, Meghan Markleová ho několikrát navštívila v Londýně, princ s ní strávil začátkem listopadu týden v Torontu.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy