Tohle není hra, ale náš život, kritizuje princ Harry útoky médií na svou americkou přítelkyni

Magazín Magazín
8. 11. 2016 12:27
Kensingtonský palác oficiálně potvrdil vztah prince Harryho a jeho americké přítelkyně. Prohlášení je zároveň kritikou ostrovních médií i lidí na sociálních sítích, kteří nerespektují princovo soukromí.
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle | Foto: Reuters / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Princ Harry vydal bezprecedentní veřejné prohlášení, ve kterém se postavil za svou přítelkyni Meghan Markleovou a obvinil novináře, že v článcích o jejich vztahu překročili hranici.

Dvaatřicetiletý princ varoval i lidi na Twitteru, že jejich urážlivé a sexistické příspěvky nejsou vtipné. Harry chápe, že veřejnost zajímá jeho soukromý život, ale to není důvod, aby se Markleová stala předmětem obtěžování a urážek.

Jde přitom o první oficiální přiznání Kensingtonského paláce, že princ je ve vztahu s americkou herečkou.

Harry je vyhlášený svým kritickým přístupem k sociálním sítím i médiím, která píší o jeho soukromí, připomíná deník The Telegraph.

„Princ Harry se obává o bezpečí slečny Markleové a je hluboce zklamán, že nebyl schopen ji ochránit. Není v pořádku, že po pár měsících vztahu je slečna Markleová vystavena takové mediální bouři,“ stojí v prohlášení, které pokračuje slovy: „Harry si uvědomuje, že komentátoři řeknou, že tohle je cena, kterou musí zaplatit, a že to je součástí hry. To princ důrazně odmítá, tohle není hra – tohle je její a jeho život.“

Kensingtonský palác se až doteď striktně zdržoval jakýchkoliv komentářů ohledně vztahu Harryho. Princ randí s americkou herečkou od léta, Meghan Markleová ho několikrát navštívila v Londýně, princ s ní strávil začátkem listopadu týden v Torontu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy