reklama
 
 

Terrymu Jonesovi z Monty Python diagnostikovali demenci, má vážné problémy s řečí

23. 9. 2016 22:30
Britskému komikovi Terrymu Jonesovi ze skupiny Monty Python byla diagnostikována demence, která se v jeho případě projevuje vážnou poruchou řeči. Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci již není schopen poskytovat médiím rozhovory. Terry Jones mnohokrát navštívil Česko. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.

Londýn - Britský komik Terry Jones, jeden ze zakládajících členů slavné skupiny Monty Python, trpí demencí. Forma degenerativního onemocnění, které mu bylo diagnostikováno, se projevuje vážnou poruchou řeči, uvedla v tiskovém prohlášení britská filmová akademie.

Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci - primární progresivní afázii - již není schopen poskytovat médiím rozhovory, upřesnila akademie. Zároveň oznámila, že akademie se rozhodla udělit Jonesovi ocenění za mimořádný přínos filmovému a televiznímu umění.

Na konci šedesátých let Jones společně s Johnem Cleesem, Michaelem Palinem, Ericem Idlem, Terrym Gilliamem a později i Grahamem Chapmanem založil satirickou skupinu Monty Python, která si svým televizním seriálem bizarních skečů, gagů a parodií Monty Pythonův létající cirkus získala mnoho fanoušků po celém světě. Jones, vzděláním historik, poté režíroval kultovní filmy Monty Pythonů - Život Briana, Monty Pythonův Smysl života a společně s Gilliamem snímek Monty Python a Svatý Grál. Pět žijících členů skupiny Monty Python spolu naposled vystoupilo v červenci 2014.

Terry Jones, který v pythonovských snímcích exceloval v ženských rolích, mnohokrát navštívil Česko. Několikrát zavítal do pražského kina Aero, kde uvedl své dílo. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.

autor: ČTK | 23. 9. 2016 22:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama