Terrymu Jonesovi z Monty Python diagnostikovali demenci, má vážné problémy s řečí

ČTK ČTK
23. 9. 2016 22:30
Britskému komikovi Terrymu Jonesovi ze skupiny Monty Python byla diagnostikována demence, která se v jeho případě projevuje vážnou poruchou řeči. Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci již není schopen poskytovat médiím rozhovory. Terry Jones mnohokrát navštívil Česko. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.
Terry Jones
Terry Jones | Foto: wikipedia

Londýn - Britský komik Terry Jones, jeden ze zakládajících členů slavné skupiny Monty Python, trpí demencí. Forma degenerativního onemocnění, které mu bylo diagnostikováno, se projevuje vážnou poruchou řeči, uvedla v tiskovém prohlášení britská filmová akademie.

Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci - primární progresivní afázii - již není schopen poskytovat médiím rozhovory, upřesnila akademie. Zároveň oznámila, že akademie se rozhodla udělit Jonesovi ocenění za mimořádný přínos filmovému a televiznímu umění.

Na konci šedesátých let Jones společně s Johnem Cleesem, Michaelem Palinem, Ericem Idlem, Terrym Gilliamem a později i Grahamem Chapmanem založil satirickou skupinu Monty Python, která si svým televizním seriálem bizarních skečů, gagů a parodií Monty Pythonův létající cirkus získala mnoho fanoušků po celém světě. Jones, vzděláním historik, poté režíroval kultovní filmy Monty Pythonů - Život Briana, Monty Pythonův Smysl života a společně s Gilliamem snímek Monty Python a Svatý Grál. Pět žijících členů skupiny Monty Python spolu naposled vystoupilo v červenci 2014.

Terry Jones, který v pythonovských snímcích exceloval v ženských rolích, mnohokrát navštívil Česko. Několikrát zavítal do pražského kina Aero, kde uvedl své dílo. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy