Terrymu Jonesovi z Monty Python diagnostikovali demenci, má vážné problémy s řečí

ČTK ČTK
23. 9. 2016 22:30
Britskému komikovi Terrymu Jonesovi ze skupiny Monty Python byla diagnostikována demence, která se v jeho případě projevuje vážnou poruchou řeči. Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci již není schopen poskytovat médiím rozhovory. Terry Jones mnohokrát navštívil Česko. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.
Terry Jones
Terry Jones | Foto: wikipedia

Londýn - Britský komik Terry Jones, jeden ze zakládajících členů slavné skupiny Monty Python, trpí demencí. Forma degenerativního onemocnění, které mu bylo diagnostikováno, se projevuje vážnou poruchou řeči, uvedla v tiskovém prohlášení britská filmová akademie.

Jones, kterému je 74 let, kvůli své nemoci - primární progresivní afázii - již není schopen poskytovat médiím rozhovory, upřesnila akademie. Zároveň oznámila, že akademie se rozhodla udělit Jonesovi ocenění za mimořádný přínos filmovému a televiznímu umění.

Na konci šedesátých let Jones společně s Johnem Cleesem, Michaelem Palinem, Ericem Idlem, Terrym Gilliamem a později i Grahamem Chapmanem založil satirickou skupinu Monty Python, která si svým televizním seriálem bizarních skečů, gagů a parodií Monty Pythonův létající cirkus získala mnoho fanoušků po celém světě. Jones, vzděláním historik, poté režíroval kultovní filmy Monty Pythonů - Život Briana, Monty Pythonův Smysl života a společně s Gilliamem snímek Monty Python a Svatý Grál. Pět žijících členů skupiny Monty Python spolu naposled vystoupilo v červenci 2014.

Terry Jones, který v pythonovských snímcích exceloval v ženských rolích, mnohokrát navštívil Česko. Několikrát zavítal do pražského kina Aero, kde uvedl své dílo. V roce 1998 přijel na karlovarský festival se svým filmem Žabákova dobrodružství a o šest let dříve na Barrandově natáčel epizodu seriálu Mladý Indiana Jones.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy