Francouzský časopis musí zaplatit celkem 190 000 eur za fotky polonahé vévodkyně Kate

Magazín Magazín
Aktualizováno 5. 9. 2017 15:32
Celkem 190 tisíc eur musí zaplatit francouzský časopis Closer za pořízení a uveřejnění fotek vévodkyně Kate bez horního dílu plavek, uvedla agentura Reuters. Francouzský fotograf pořídil snímky Kate a Williama při jejich dovolené v jižní Francii v září roku 2012. Manželé tehdy leželi u bazénu zámečku, jenž patří jejich příbuznému. Fotky vyšly mimo jiné také v irském deníku Daily Star a italském Chi.
Princezna Kate a princ William.
Princezna Kate a princ William. | Foto: Reuters

Soud v Paříži uznal lidi kolem časopisu Closer vinnými v kauze nahých fotek vévodkyně z Cambridge. Musí zaplatit 100 000 eur odškodného, jakož i celkem 90 tisíc eur pokuty za narušení soukromí princezny Kate a prince Williama, informovala agentura Reuters.

Na začátku celé aféry byla dovolená tohoto VIP páru v soukromém zámku Chateau D'Autet v Provence v září 2012. Fotografové časopisu Closer pořídili dlouhými objektivy snímky Kate bez horního dílu plavek, když se s princem opalovala na terase u bazénu. Princezna má na fotografiích poodhalenou i dolní část těla, aby se co nejlépe opálila.

Fotky pak vyšly na předních stránkách magazínu.

Podle deníku The Telegraph bylo v případu šest obviněných - mezi nimi i Ernesto Mauri, sedmdesátiletý generální ředitel vydavatelské skupiny Mondadori, pod níž Closer spadá, dále šéfredaktorka časopisu, dva agenturní fotografové a rovněž šéfredaktor a fotograf regionálního deníku La Provence, jenž rovněž zveřejnil choulostivý záběr na Kate, i když decentnější než Closer.

Dvě osoby dostaly za jejich zveřejnění maximální možnou pokutu, a to šéfredaktorka časopisu Laurence Pieauová a vydavatel Ernesto Mauri. Ti zaplatí po 45 000 eurech (1,22 milionu korun). Každý z manželů pak dostane 50 000 eur (1,35 milionu korun) odškodného.

Britský princ William a jeho manželka Kate původně požadovali 1,5 milionu eur (přes 40 milionů Kč) odškodného od časopisu Closer a 50 tisíc eur od plátku La Provence.

Královská rodina si hned po prvním zveřejnění soudně vymohla zákaz dotisků kontroverzního čísla, odstranění snímků z internetových stránek i to, že časopis Closer musel Williamovi a Kate odevzdat digitální nosiče obsahující fotografie. Přesto ale snímky vyšly i v dalších médiích v Itálii, Irsku nebo ve Švédsku. Britské deníky ale od vydání snímků upustily, a to včetně nejčtenějšího bulvárního listu The Sun. Ten přitom zveřejnil například nahé fotografie prince Harryho z hotelu v Las Vegas.

William s Kate navštívili Polsko s dětmi | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální napadení číšníka v centru Prahy. Pražský vrchní soud potvrdil, že muži spáchali těžké ublížení na zdraví, nikoliv pokus o vraždu, jak skutek kvalifikovala státní zástupkyně. Arminovi snížil odvolací senát trest o půl roku, Aräshovi výši původního trestu potvrdil. Součástí verdiktu je i desetileté vyhoštění obou bratrů z ČR.

Devětadvacetiletý Armin a o tři roky starší Aräsh přicestovali v dubnu 2018 do české metropole s dalšími přáteli na rozlučku se svobodou. Na zahrádce restaurace u obchodního centra Quadrio se skupina dostala do sporu s obsluhou, protože si do podniku přinesla vlastní alkohol a odmítala odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře číšník, který přispěchal na pomoc manažerovi restaurace. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku. Musel se podrobit několika operacím a zažádal si o invalidní důchod.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Policie v Londýně zakázala další protesty hnutí Extinction Rebellion

Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale v úterý podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.

Jedna ze zakladatelek hnutí vyšplhala nad vchod do budovy na protest proti plánovanému projektu trati pro vysokorychlostní vlaky, který si podle kritiků vyžádá kácení lesů. Pak se snažila kladivem rozbít skleněnou výplň. Aktivistku nakonec sundal jeden z policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy