Manželce Johnnyho Deppa hrozí deset let vězení. Soud kvůli pašování psů proběhne na jaře 2016

jaz
16. 12. 2015 12:00
Kauza dvou amerických hvězd, které dovezly do Austrálie nelegálně své dva domácí mazlíčky má pokračování. Soud s herečkou Amber Heard byl stanoven na duben příštího roku, a přestože obviněná prohlašuje, že je nevinná, hodlá se přelíčení účastnit osobně. V nejlepším případě manželce Johnnyho Deppa hrozí vysoká pokuta v řádech několika milionů korun, v tom horším až deset let vězení.
Amber Heard a Johnny Depp
Amber Heard a Johnny Depp | Foto: Reuters

Canberra – Herečka Amber Heard bude v příštím roce čelit australským soudům za pašování svých dvou psů Pistol a Boo, které letos v dubnu přivezla do země soukromým letadlem bez potřebných povolení. Utajením psů se následně vyhnula povinné karanténě. Úřady tehdy herečku na její prohřešek upozornily a hrozily utracením psů. Celá kauza dospěla do bodu, kdy ministerstvo zemědělství podalo na Amber žalobu. Informoval o tom server Mashable.

"Myslím, že každý se snaží užít si svých patnáct minut slávy, včetně některých vládních úředníků," reagovala na kauzu herečka pro Australia´s Channel Seven, čímž si proti sobě popudila řadu lidí. Ministr zemědělství Barnaby Joyce prohlásil, že australské zákony platí pro všechny a není možné dělat výjimky jen proto, že se jedná o hollywoodské celebrity.

Ministr tehdy navíc dvojici herců pohrozil, že pokud psi ze země okamžitě neodvezou, bude muset přistoupit k radikálnějším opatřením a psy utratit. Po obdržení obvinění v červenci letošního roku, začala herečka mluvit již mírněji a prohlásila, že rozhodnutí úřadů respektuje, ale cítí se nevinná.

"Mé rozhodnutí bránit se proti těmto obviněním, jak bude zřejmé během příslušného soudního přelíčení, není plánované zlehčování významu australských zákonů," řekla Amber ve svém prohlášení. Na zasedání soudu, které má proběhnout 18. dubna příštího roku se chystá osobně přiletět.

Austrálie má velmi přísná opatření týkající se dovozu zvířat do země. Každý majitel musí mít nejprve potřebná povolení, a poté absolvovat desetidenní karanténu, aby se zamezilo případnému šíření vztekliny. Tomu všemu se ovšem herečka vyhnula. Do Austrálie přiletěla soukromým letadlem na natáčení posledního dílu Pirátů z Karibiku, kde hraje právě její manžel Johnny Depp.

Během celní kontroly schovala psy na palubě letadla a nikdo by o Pistol a Boo nevěděl, kdyby se s nimi nepochlubil psí salón, kam oba jorkšíry vzal sám Johnny Depp. Amber se následně měla prokazovat také falešnými dokumenty, které dokládaly, že psi karanténu absolvovali.

Během procesu by měl být Johnny Depp jedním z dvanácti svědků a poskytnout tak během soudu výpověď. Pokud bude jeho manželka usvědčena z činů, ze kterých je obviněna, hrozí ji pokuta kolem 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu korun) a odnětí svobody s horní hranicí deseti let.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy