Zpěvák Justin Bieber čelí obvinění z pokusu o loupež

ČTK ČTK
14. 5. 2014 11:32
Kanadský zpěvák čelí dalšímu skandálu, americká policie ho obvinila z krádeže mobilního telefonu. Bieber je vyšetřován na svobodě.
Justin Bieber
Justin Bieber | Foto: Instagram Justin Bieber

Washington Policie v Los Angeles obvinila kanadského zpěváka z pokusu o loupež. Policie to potvrdila poté, co média informovala, že se pokusil ukrást mladé ženě mobilní telefon. Mluvčí losangeleské policie Rosario Herreraová uvedla, že dvacetiletý zpěvák Justin Bieber zatím nebyl zatčen. Vyšetřovatelé však vyslechli oběť, která údajný čin ohlásila.

Incident se prý odehrál v pondělí pozdě večer tamního času v losangeleské čtvrti Van Nuys. Podle webu TMZ Bieber sáhl pro mobil do tašky ženy, která si předtím celebritu fotografovala na minigolfové soutěži v Los Angeles.

Četné skandály v poslední době zastínily Bieberovu hudební aktivitu. V červenci má stanout před soudem v Miami kvůli obvinění z řízení pod vlivem drog a bez platného řidičského průkazu.

Kanadské úřady Biebera v únoru obvinily z napadení řidiče luxusní limuzíny převážející zpěváka v Torontu. V polovině ledna policie našla v Bieberově domě u Los Angeles kokain. Prohlídku jeho příbytku vyvolalo udání, že na sousedův dům házel vajíčka.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy