Parkinsonova nemoc není pro Ozzyho rozsudek smrti, uklidňuje fanoušky Sharon

Magazín ČTK Magazín, ČTK
22. 1. 2020 17:40
Britský zpěvák Ozzy Osbourne oznámil, že trpí Parkinsonovou chorobou. V pořadu Good Morning America televize ABC řekl, že o diagnóze ví již skoro rok. "Je mi lépe, nyní přiznávám svým fanouškům, že mám Parkinsonovu nemoc," řekl hudebník. Na vřelé reakce fanoušků následně reagovala i Osbournova žena Sharon. "Ta záplava lásky pro mého manžela je úžasná a já za to děkuji," vzkázala.
Ozzy a Sharon Osbourneovi
Ozzy a Sharon Osbourneovi | Foto: Shutterstock

"Před necelým rokem jsem byl v otřesném stavu," popisuje hudebník, který se proslavil působením v heavymetalové kapele Black Sabbath i během sólové kariéry. Jeho zdravotní stav zhoršil pád, po kterém musel na operaci krku a následně měl "pošramocené všechny nervy".

Od operace má také údajně jednu ruku znecitlivělou. Loni v únoru a březnu zrušil koncertní turné nazvané No More Tours 2. Fanouškům tehdy tvrdil, že potřebuje nabrat síly po zápalu plic. "Zatajovat něco je těžké - nikdy se s tím necítíte dobře. Cítíte se provinile. Utajování mi moc nejde," vysvětlil.

Na Osbournovo přiznání reagovala ještě téhož dne jeho žena Sharon v pořadu The Talk televize CBS, který sama moderuje. "V žádném případě to není rozsudek smrti," uklidnila fanoušky. "Ale ovlivňuje to některé nervy v těle a je to tak, že máte dobrý den, další dobrý den a pak hodně špatný den," pokusila se přiblížit průběh nemoci. "Je mi dobře a cítím se velice silná. Ta záplava lásky pro mého manžela je úžasná a já za to děkuji. Přátelé, které jsme neviděli roky, přišli Ozzyho podpořit a to mě těší. Všem děkuji," pokračovala.

V současnosti se Osbourne cítí lépe a je odhodlaný znovu vyrazit na turné. I jeho manželka Sharon je přesvědčená, že se Ozzy ke koncertování vrátí. "Nezastavíme se, dokud se Ozzy nevrátí na pódium, kam patří, narodil se pro to," věří. Již předtím ale upozornila, že v dubnu ho čeká léčba ve Švýcarsku. V listopadu má vystoupit v pražské O2 areně společně s britskou kapelou Judas Priest.

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy. Lidé s touto diagnózou postupně nejsou schopni ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb. Toto onemocnění je nevyléčitelné, je však možné utlumit jeho příznaky a zpomalit jeho průběh.

 

Právě se děje

teď

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy