Selena Gomez promluvila o zrušeném turné. Místo drogové závislosti procházela chemoterapií

jaz
10. 10. 2015 8:00
Americká popová zpěvačka prozradila v rozhovoru pro Billboard, že prodělala chemoterapii. Média přitom celou dobu spekulovala o její možné závislosti na drogách. Bývalá přítelkyně zpěváka Justina Biebera tak musela zrušit připravované turné a stáhnout se do ústraní. Přesto uklidňuje své fanoušky, že se v jejím případě nejedná o rakovinu, ale autoimunitní chorobu jménem lupus.
American Music Awards v Los Angeles – Selena Gomez.
American Music Awards v Los Angeles – Selena Gomez. | Foto: Reuters

Praha – Selena Goméz se v prosinci 2013 chystala na turné po Austrálii a Asii. K překvapení všech, ale chystanou šňůru bez vysvětlení zrušila. Bulvární média se ihned chytla příběhu o závislosti na drogách a možné odvykací kúře. Po skoro dvou letech ale zpěvačka přiznala, že jí v tu dobu lékaři diagnostikovali autoimunitní onemocnění, kvůli kterému musela podstoupit chemoterapii.

"Chtělo se mi tak říci: Nemáte ani ponětí. Procházím chemoterapií. Jste kre**ni," řekla v rozhovoru pro časopis Billboard třiadvacetiletá Selena. Onemocnění zvané lupus se projevuje vyrážkou na obličeji připomínající nemoc motýlích křídel. Napadá ale orgány jako klouby, cévy, srdce, kůži atd. Někteří pacienti podstupují léčbu farmaky, jiní, jako tomu bylo i v případě zpěvačky, musí na chemoterapii.

"Jsem zatraceně na každého milá a oni jsou ke mně takoví. Pracuju od svých sedmi let. Od 17 jsem ambasadorskou UNICEF. Je to zklamání, že jsem se stala bulvárním soustem," nechápe Gomez, která vlivem léčby přibrala pár kilo, což bylo pro bulvár lákavé sousto. Přiznala také, že útoky médií jí donutily se poprvé v životě stydět za své tělo.

Vzor mnoha amerických dívek ale své fanoušky uklidňuje, s tím, že se v současné chvíli cítí mnohem lépe. A přestože chemoterapie zní hodně děsivě, v jejím případě se opravdu nejedná o rakovinové onemocnění, tudíž i průběh celé léčby nebyl tak drastický.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy