Sandra Bullock viní média, že šikanují herečky kvůli věku

jaz
3. 7. 2015 12:27
Americká herečka a nejkrásnější žena světa podle ankety časopisu People poukázala na nešvar, kterému musí čelit ženy v Hollywoodu. Vadí jí útoky médií, která kritizují vzhled a stáří slavných žen.
Sandra Bullock.
Sandra Bullock. | Foto: Reuters

Los Angeles Sandra Bullock byla vybrána časopisem People jako nejkrásnější žena roku 2015 a své role teď náležitě využívá. Zastala se všech hollywoodských hereček, které jsou podle ní šikanovány americkými médii.

"Mám pocit, že se z toho stává lov na ženy, které jsou napadány jen proto, jak vypadají a jak jsou staré," řekla serveru E! s tím, že v šoubyznyse se neustále řeší stáří žen a jejich vzhled. Poukázala také na fakt, že u mužů si novináři těchto věcí vůbec nevšímají.  

Oscarová herečka je šokovaná, kam až posedlost médií celebritami došla a žádá, aby zostuzování žen přestalo. Jako nejzranitelnější vidí mladé dívky, které jsou na sociálních sítí doslova šikanovány články a fotkami.

"Snažím se ze svého syna vychovat dobrého muže, který si cení žen, ale v médiích se na ně stále útočí a nevidím, že by se to zlepšovalo," řekla Bullock, která vychovává pětiletého adoptovaného syna Louise.  

Herečka si přeje, aby tento lynč skončil a nabídla ostatním ženám oporu a zároveň je vybídla, aby se vzájemně podporovaly. "Ženy jsou si blízké, starají se o sebe a jsou tu jedna pro druhou, protože když šlápnete vedle, do minuty přijde útok."

Na podobný problém v Hollywoodu upozornila nedávno i herečka Maggie Gyllenhaal, která zažila diskriminaci kvůli svému věku. Jistý režisér ji odmítl coby hlavní herečku v romantickém filmu, kde měla hrát milenku 55letého muže. Ve svých 37 letech byla podle filmaře příliš stará.

Americký svaz pro občanská práva poukazuje na fakt, že pro většinu hereček znamená vysoký věk konec kariéry a také si všímá klesajícího počtu úspěšných režisérek. V roce 2014 měly natočit režisérky jen sedm procent z 250 nejvýnosnějších filmů roku, což je o dvě procenta méně než v roce 1998.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy