Robbie Williams pobouřil Rusko. V novém klipu "paří jako Rus" s alkoholem, drogami a matrjoškami

pv
6. 10. 2016 16:00
Nejnovější videoklip k písni Robbieho Williamse rozzuřil ruské publikum. Britský zpěvák v písni, která se dá volně přeložit jako "Pařit jako Rus", zpívá o alkoholu, drogách nebo matrjoškách. To vše za doprovodu baletek a hudby Prokofjevova Tance rytířů z opery Romeo a Julie. Podle mnohých Rusů se jedná o skandální stereotypizaci Rusů jako alkoholiků a píseň se se dá označit za rasistickou. Ruský bulvární deník Life dokonce naznačil, že britský interpret již nejspíše nikdy nedostane pozvánku do Ruska.
Robbie Williams ve videoklipu k písni Party Like A Russian | Video:

Nejsou to ani zprávy o válce v Sýrii, ani poznatky z vyšetřování sestřelení malajského letadla MH17, které tento týden rozčílily ruská média, ale nový videoklip Robbieho Williamse k písni Party Like a Russian. V písni, která se dá přeložit jako "Pařit jako Rus" britský interpret zpívá o alkoholu, drogách nebo matrjoškách, podle mnohých se navíc vysmívá ruskému prezidentovi Putinovi, popisuje The Guardian.

Ruské diváky popudila především část textu o ruském vládci, který „omezuje příjem celému národu a za drobné, které zbudou, si staví svou vlastní vesmírnou stanici“ s dodatkem, že je novým Rasputinem. To vše za tanečního doprovodu balerín a tónů skladby Tanec rytířů z Prokofjevova baletu Romeo a Julie.

Podle mnohých Rusů se jedná o skandální stereotypizaci Ruska jako národa alkoholiků a píseň se se dá označit za rasistickou. Například ruská státní televize Vesti odvysílala speciální program, ve kterém vysvětluje, že navážení se do Ruska je jediná věc, která dokáže zachránit kariéru uvadajícího zpěváka, jehož sláva „se v posledních letech stává spíše vzpomínkou, než skutečností.“

Populární ruský bulvární časopis Life zase napsal, že Williams s největší pravděpodobností už nikdy nedostane pozvánku k vystoupení v zemi. Rusové si podle názoru časopisu ze sebe sice dokážou dělat legraci, vždy je ale problematické, když si ji z Rusů dělá cizinec.

Samotný Williams ale kontroverzi mírní a vyvrací i spekulace o výsměchu Putinovi. Na Twitter napsal, že píseň „jednoznačně není o Putinovi“ a deníku The Sun dodal, že chtěl pouze ukázat „Rusy jako neuvěřitelný pařmeny.“

Vztah Čechů k muslimům je prakticky nejhorší v EU, největší obětí předsudků a nenávisti jsou ale stále Romové, říká politolog Murad. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 8 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy