Robbie Williams pobouřil Rusko. V novém klipu "paří jako Rus" s alkoholem, drogami a matrjoškami

pv
6. 10. 2016 16:00
Nejnovější videoklip k písni Robbieho Williamse rozzuřil ruské publikum. Britský zpěvák v písni, která se dá volně přeložit jako "Pařit jako Rus", zpívá o alkoholu, drogách nebo matrjoškách. To vše za doprovodu baletek a hudby Prokofjevova Tance rytířů z opery Romeo a Julie. Podle mnohých Rusů se jedná o skandální stereotypizaci Rusů jako alkoholiků a píseň se se dá označit za rasistickou. Ruský bulvární deník Life dokonce naznačil, že britský interpret již nejspíše nikdy nedostane pozvánku do Ruska.
Robbie Williams ve videoklipu k písni Party Like A Russian | Video:

Nejsou to ani zprávy o válce v Sýrii, ani poznatky z vyšetřování sestřelení malajského letadla MH17, které tento týden rozčílily ruská média, ale nový videoklip Robbieho Williamse k písni Party Like a Russian. V písni, která se dá přeložit jako "Pařit jako Rus" britský interpret zpívá o alkoholu, drogách nebo matrjoškách, podle mnohých se navíc vysmívá ruskému prezidentovi Putinovi, popisuje The Guardian.

Ruské diváky popudila především část textu o ruském vládci, který „omezuje příjem celému národu a za drobné, které zbudou, si staví svou vlastní vesmírnou stanici“ s dodatkem, že je novým Rasputinem. To vše za tanečního doprovodu balerín a tónů skladby Tanec rytířů z Prokofjevova baletu Romeo a Julie.

Podle mnohých Rusů se jedná o skandální stereotypizaci Ruska jako národa alkoholiků a píseň se se dá označit za rasistickou. Například ruská státní televize Vesti odvysílala speciální program, ve kterém vysvětluje, že navážení se do Ruska je jediná věc, která dokáže zachránit kariéru uvadajícího zpěváka, jehož sláva „se v posledních letech stává spíše vzpomínkou, než skutečností.“

Populární ruský bulvární časopis Life zase napsal, že Williams s největší pravděpodobností už nikdy nedostane pozvánku k vystoupení v zemi. Rusové si podle názoru časopisu ze sebe sice dokážou dělat legraci, vždy je ale problematické, když si ji z Rusů dělá cizinec.

Samotný Williams ale kontroverzi mírní a vyvrací i spekulace o výsměchu Putinovi. Na Twitter napsal, že píseň „jednoznačně není o Putinovi“ a deníku The Sun dodal, že chtěl pouze ukázat „Rusy jako neuvěřitelný pařmeny.“

Vztah Čechů k muslimům je prakticky nejhorší v EU, největší obětí předsudků a nenávisti jsou ale stále Romové, říká politolog Murad. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
Další zprávy