Prokletí vysokých politiků se nevyhne ani Hamáčkovi. Bude se rozvádět

ČTK skr ČTK, skr
23. 1. 2020 13:20
Ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se bude po 13 letech manželství rozvádět. Informoval o tom portál iDnes.cz. Politik mu řekl, že jsou s manželkou Kamilou na všech záležitostech domluveni a do jednání soudu nechce nic komentovat. Hamáčkovi mají syny Lukáše a Matyáše.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě. | Foto: Aktuálně.cz

"Ano, mohu potvrdit, že jsme společně s manželkou požádali o rozvod," cituje Hamáčka server iDnes.cz. Kvůli nezletilým dětem požádal novináře o zdrženlivost.

Jedenačtyřicetiletý Hamáček byl poprvé do Sněmovny zvolen v roce 2006, po celé funkční období 2013 až 2017 byl jejím předsedou. Od února 2018 je předsedou ČSSD a od června stejného roku vicepremiérem a ministrem vnitra. 

Tehdy věřil, že mu politika rodinu nezničí. "Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," řekl v rozhovoru pro Blesk.

Rozvodem skončilo manželství také dvou předchozích předsedů ČSSD a i dvou předsedů ODS. Všichni byli zrovna premiéry. Rozvedli se jak Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek, tak Mirek Topolánek a Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. 

Někdejší šéf a premiér Jiří Paroubek (premiérem byl v letech 2005 až 2006) se nejdříve v září 2007 rozvedl s první manželkou Zuzanou po téměř 28 letech manželství, aby se dva měsíce poté oženil s překladatelkou Petrou Kováčovou. Za rok a půl se jim narodila dcera Margarita. V únoru 2017 ho však druhá manželka opustila a začalo mediálně propírané rozvodové řízení, ve kterém zaznělo dokonce obvinění z praní špinavých peněz.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy