Prokletí vysokých politiků se nevyhne ani Hamáčkovi. Bude se rozvádět

ČTK skr ČTK, skr
23. 1. 2020 13:20
Ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se bude po 13 letech manželství rozvádět. Informoval o tom portál iDnes.cz. Politik mu řekl, že jsou s manželkou Kamilou na všech záležitostech domluveni a do jednání soudu nechce nic komentovat. Hamáčkovi mají syny Lukáše a Matyáše.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě. | Foto: Aktuálně.cz

"Ano, mohu potvrdit, že jsme společně s manželkou požádali o rozvod," cituje Hamáčka server iDnes.cz. Kvůli nezletilým dětem požádal novináře o zdrženlivost.

Jedenačtyřicetiletý Hamáček byl poprvé do Sněmovny zvolen v roce 2006, po celé funkční období 2013 až 2017 byl jejím předsedou. Od února 2018 je předsedou ČSSD a od června stejného roku vicepremiérem a ministrem vnitra. 

Tehdy věřil, že mu politika rodinu nezničí. "Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," řekl v rozhovoru pro Blesk.

Rozvodem skončilo manželství také dvou předchozích předsedů ČSSD a i dvou předsedů ODS. Všichni byli zrovna premiéry. Rozvedli se jak Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek, tak Mirek Topolánek a Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. 

Někdejší šéf a premiér Jiří Paroubek (premiérem byl v letech 2005 až 2006) se nejdříve v září 2007 rozvedl s první manželkou Zuzanou po téměř 28 letech manželství, aby se dva měsíce poté oženil s překladatelkou Petrou Kováčovou. Za rok a půl se jim narodila dcera Margarita. V únoru 2017 ho však druhá manželka opustila a začalo mediálně propírané rozvodové řízení, ve kterém zaznělo dokonce obvinění z praní špinavých peněz.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy