Prokletí vysokých politiků se nevyhne ani Hamáčkovi. Bude se rozvádět

ČTK skr ČTK, skr
23. 1. 2020 13:20
Ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se bude po 13 letech manželství rozvádět. Informoval o tom portál iDnes.cz. Politik mu řekl, že jsou s manželkou Kamilou na všech záležitostech domluveni a do jednání soudu nechce nic komentovat. Hamáčkovi mají syny Lukáše a Matyáše.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě. | Foto: Aktuálně.cz

"Ano, mohu potvrdit, že jsme společně s manželkou požádali o rozvod," cituje Hamáčka server iDnes.cz. Kvůli nezletilým dětem požádal novináře o zdrženlivost.

Jedenačtyřicetiletý Hamáček byl poprvé do Sněmovny zvolen v roce 2006, po celé funkční období 2013 až 2017 byl jejím předsedou. Od února 2018 je předsedou ČSSD a od června stejného roku vicepremiérem a ministrem vnitra. 

Tehdy věřil, že mu politika rodinu nezničí. "Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," řekl v rozhovoru pro Blesk.

Rozvodem skončilo manželství také dvou předchozích předsedů ČSSD a i dvou předsedů ODS. Všichni byli zrovna premiéry. Rozvedli se jak Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek, tak Mirek Topolánek a Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. 

Někdejší šéf a premiér Jiří Paroubek (premiérem byl v letech 2005 až 2006) se nejdříve v září 2007 rozvedl s první manželkou Zuzanou po téměř 28 letech manželství, aby se dva měsíce poté oženil s překladatelkou Petrou Kováčovou. Za rok a půl se jim narodila dcera Margarita. V únoru 2017 ho však druhá manželka opustila a začalo mediálně propírané rozvodové řízení, ve kterém zaznělo dokonce obvinění z praní špinavých peněz.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy