Prokletí vysokých politiků se nevyhne ani Hamáčkovi. Bude se rozvádět

ČTK skr ČTK, skr
23. 1. 2020 13:20
Ministr vnitra a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se bude po 13 letech manželství rozvádět. Informoval o tom portál iDnes.cz. Politik mu řekl, že jsou s manželkou Kamilou na všech záležitostech domluveni a do jednání soudu nechce nic komentovat. Hamáčkovi mají syny Lukáše a Matyáše.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě.
Ministr vnitra Jan Hamáček v Ostravě. | Foto: Aktuálně.cz

"Ano, mohu potvrdit, že jsme společně s manželkou požádali o rozvod," cituje Hamáčka server iDnes.cz. Kvůli nezletilým dětem požádal novináře o zdrženlivost.

Jedenačtyřicetiletý Hamáček byl poprvé do Sněmovny zvolen v roce 2006, po celé funkční období 2013 až 2017 byl jejím předsedou. Od února 2018 je předsedou ČSSD a od června stejného roku vicepremiérem a ministrem vnitra. 

Tehdy věřil, že mu politika rodinu nezničí. "Samozřejmě politika je náročná činnost hlavně časově. Kdo trpí, to jsou ti nejbližší. Snažím se samozřejmě v rámci možností naplánovat ten čas, abych měl prostor i pro rodinu," řekl v rozhovoru pro Blesk.

Rozvodem skončilo manželství také dvou předchozích předsedů ČSSD a i dvou předsedů ODS. Všichni byli zrovna premiéry. Rozvedli se jak Bohuslav Sobotka a Jiří Paroubek, tak Mirek Topolánek a Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. 

Někdejší šéf a premiér Jiří Paroubek (premiérem byl v letech 2005 až 2006) se nejdříve v září 2007 rozvedl s první manželkou Zuzanou po téměř 28 letech manželství, aby se dva měsíce poté oženil s překladatelkou Petrou Kováčovou. Za rok a půl se jim narodila dcera Margarita. V únoru 2017 ho však druhá manželka opustila a začalo mediálně propírané rozvodové řízení, ve kterém zaznělo dokonce obvinění z praní špinavých peněz.

 

Právě se děje

Další zprávy