Princezna Charlotte oslaví druhé narozeniny, Kate se pochlubila její novou fotkou

Magazín Magazín
1. 5. 2017 18:58
Britská princezna Charlotte oslaví 2. května své druhé narozeniny. Očekává se, že královská rodina pro ni uspořádá narozeninovou oslavu, zmínil britský server BBC. U této příležitosti Kensingtonský palác na sociálních sítích zveřejnil nejnovější fotografii malé princezny, kterou opět pořídila její matka, vévodkyně Kate. Ta je známá tím, že focení oficiálních portrétů svých dětí převzala do vlastních rukou. Snímek Charlotte vévodkyně vyfotila v jejich domě v Norfolku. Členové rodiny podle svých slov doufají, že fotka lidi potěší stejně tak jako je.
Princezna Charlotte slaví druhé narozeniny.
Princezna Charlotte slaví druhé narozeniny. | Foto: Kensington Palace/Twitter

Podívejte se, jak vévodkyně Kate ani v 35 letech neztrácí svůj půvab:

Britská vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama a matka jejich dvou dětí prince George a princezny Charlotte. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy