Princezna Charlotte jako byznys. Obchodníkům vydělá miliardy

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 5. 2015 21:35
Obchody v Londýně se plní suvenýry na počest princezny Charlotty, upomínkové předměty vynesou obchodníkům miliardové tržby.
Foto: Reuters

Londýn - Obchody se suvenýry v Londýně se dnes začaly plnit prvními upomínkovými předměty na počest narození princezny Charlotty. Zájem o ně se ale začal zvyšovat i na internetu.

Charlotte Elizabeth Diana, která je čtvrtá v pořadí v následnictví na britský trůn, se narodila princi Williamovi a jeho ženě vévodkyni Kate v sobotu.

Hrnčířství Prince William v Liverpoolu vyrábí hrnky s portréty rodičů a dvěma anděly a je na nich text "Jako památka na narození princezny Charlotte".

"Hip, hip, hip hurá princezně Charlottě" je zase slogan, který nabízí na svých výtvorech domácím a zahraničním obdivovatelům britské monarchie hrnčířská dílna Emmy Bridgewaterové v Henley na severu Anglie.

Obchodníci s královskými upomínkovými předměty ale očekávají většinu podobné produkce v polovině května, kdy má podle agentury AFP dorazit objednané zboží z Asie. Připomínat novou princeznu pak budou například i různé talíře, lžičky nebo dečky.

Britští odborníci usuzují, že druhý potomek Williama a Kate přinese obchodníkům tržby 60 až 70 milionů liber (2,2 až 2,6 miliardy Kč).

 

Právě se děje

Další zprávy