Princ Harry si týden po rozchodu našel novou společnost

pej
12. 5. 2014 11:37
Na první oficiální akci jakožto svobodný muž se princ Harry objevil ve společnosti anglické soulové zpěvačky Joss Stone.
Princ Harry a Joss Stone
Princ Harry a Joss Stone | Foto: Profimedia.cz

Londýn – Před týdnem se objevila zpráva, že princ Harry a jeho partnerka Cressida Bonas se rozešli. Na první oficiální akci, večírku při příležitosti desátého výročí vzniku charitativní organizace Sentenable, se proto objevil ve společnosti anglické zpěvačky Joss Stone, která přítomným hostům rovněž zazpívala.

Zábavy uspořádané v londýnském hotelu Dorchester se ujala i další z britských zpěvaček, Beverley Knight. Mezi hosty nechyběl ani spoluzakladatel organizace, člen královské rodiny z Lesotha, princ Seeiso, či Peter Phillips (bratranec prince Harryho) s manželkou.

Sentebale je charitativní organizace založená v roce 2004 princi Harrym a Seeiso za účelem pomoci ohroženým dětem v Lesothu.

"Posledních deset let jsme pracovali na tom, abychom změnili život desítkám ohrožených dětí, a to v rámci centra specializované péče. Jednou z forem je psychologická pomoc pro děti žijící v rodinách s AIDS a HIV," řekl princ Harry ve svém projevu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy