Kate a William děkují médiím. Ukázali vánoční fotky George

Magazín Magazín
14. 12. 2014 13:13
Vévoda a vévodkyně z Cambridge zveřejnili oficiální vánoční fotky malého prince jako poděkování médiím, že respektují jeho soukromí.
Princ George, Kensington Palace v Londýně, oficiální vánoční portrét.
Princ George, Kensington Palace v Londýně, oficiální vánoční portrét. | Foto: Profimedia.cz

Londýn – Viditelně uvolněný, usměvavý a s růžovými tvářemi. Šestnáct měsíců starý princ George pózuje na schodech Kensingtonského paláce na třech oficiálních fotografiích.

Je na nich oblečen do tmavomodrých šortek, stejně barevně laděných podkolenek a modré vestičky s vyšívaným motivem hradní stráže. Zveřejnění fotek je gestem Williama a Kate, kteří chtěli poděkovat médiím, že ctí soukromí malého prince. 

Reakce novinářů i veřejnosti jsou nadšené. "V pouhých 16 měsících vypadá sebejistě jako batole plné síly," píše redaktor deníku The Telegraph.

"Zapomeňte na Kate a Williama, pravou hvězdnou královské rodiny je princ George," začíná článek web CNN

Série fotografií byla pořízena koncem letošního listopadu. Autorem je Ed Lane Fox, osobní tajemník prince Williama, který zároveň pracuje jako fotograf na volné noze.

William a Kate publikovali fotky malého George, aby částečně poděkovali médiím za to, že nezveřejňují žádné neschválené obrazové materiály prince, uvedl korespondent BBC.

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se nedávno vrátili z třídenní zahraniční cesty po východním pobřeží Spojených států, během které navštívili památník obětí 11. září a setkali se i s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Kate momentálně čeká druhé dítě, i proto nebude doprovázet svého manžela na zahraniční cestu do Japonska a Číny. Ta je naplánovaná na začátek příštího roku.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

Další zprávy