Přihlásil se údajný potomek zesnulého Prince. Z vězení žádá o testy DNA a chce dědit

pej
11. 5. 2016 10:51
Devětatřicetiletý muž z Colorada tvrdí, že je biologickým synem zesnulého Prince. Momentálně si odpykává trest ze nelegální držení střelné zbraně v coloradské federální věznici. Přes své právníky žádá o testy DNA a nárokuje si Princův majetek.
Prince
Prince | Foto: Reuters

Devětatřicetiletý Carlin Q. Williams, který si momentálně odpykává trest v coloradské federální věznici, tvrdí, že je biologickým synem zesnulého Prince.

Pokud se jeho tvrzení potvrdí, stane se tak jedním z dědiců majetku zesnulé hudební legendy. Informoval o tom web agentury Reuters.

Zpěvák po sobě nezanechal závěť a jedinou dědičkou se stala jeho sestra a pět nevlastních sourozenců. 

Kromě petice, která má přesvědčit soudce, aby nařídil provedení testů DNA, Williamsovi právní zástupci podali na krajském soudu námitku a žádají přešetření.

Petice označuje Williamse jako zpěvákova biologické potomka a zároveň tvrdí, že je jediným skutečným zákonným dědicem. Fakt, že Williams momentálně pobývá ve vězení, nehraje podle právníků žádnou roli. "Pokud jste zákonným dědicem, dědíte, ať jste kdekoliv," uvedl jeden z nich. 

Návrh na přešetření otcovství obsahuje i místopřísežné prohlášení Marshy J. Hensonové, která se měla s Princem setkat v červenci 1976 v Kansas City. Žena rovněž tvrdí, že je Williamsovou biologickou matkou. 

Podle Princova prvního manažera Owena Husneye je hodnota jeho hudebního odkazu přes 500 milionů dolarů a nemovitostí asi 27 milionů dolarů.

Williams byl odsouzen v květnu 2014 na sedm a půl roku za nelegální držení střelné zbraně.

Princova image i hudba byla pro mnoho lidí transformační zkušenost, říká moderátorka rádia Wave Marie Čtveráčková. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy