Padlo další tabu. Na titulní stránce prestižního Sports Illustrated pózuje plnoštíhlá modelka

pej
17. 2. 2016 6:48
Osmadvacetiletá Ashley Grahamová se stala první plnoštíhlou modelkou, která se objevila na titulní stránce prestižního časopisu Sports Illustrated. „Tato obálka je určena pro každou ženu, která se kvůli svojí velikosti necítí dostatečně krásná,“ vzkázala.
Ashley Grahamová
Ashley Grahamová | Foto: Repro YouTube

Plnoštíhlá modelka Ashley Grahamová přepisuje padesátiletou historii magazínu Sports Illustrated. Stane se vůbec první ženou s velikostí L, která se na titulní stránce prestižního časopisu objeví. 

Letošní výroční číslo bude mít navíc obálky tři. Kromě Grahamové na ní stane i bývalá reprezentantka USA v judu Ronda Rouseyová a modelka Hailey Clausonová, píše The Independent.

„Tato obálka je určena pro každou ženu, která se necítí kvůli svojí velikosti dostatečně krásná. Děkuji moc celému týmu Sports Illustrated. Jsem tak nadšená, že jsem se mohla stát jeho součástí. Všechny vás miluju,“ napsala Grahamová na svém Instagramu.

Vůbec poprvé se osmadvacetiletá rodačka z Nebrasky v časopise objevila už loni, a to v reklamě na plavky značky firmy Swimsuits For All.

Confidence is my golden rule. Have you seen my new #SwimSexy campaign with @swimsuitsforall in @SI_Swimsuit?

Fotka zveřejněná uživatelem A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),

V rozhovoru pro magazín People uvedla, že obálka není pouze jejím osobním úspěchem, ale zároveň vítězstvím celé společnosti. „Titulku věnuji všem ženám, které si myslí, že nejsou dost krásné a hubené a které měly někdy pocit, že právě proto nejsou součástí této společnosti,“ řekla.

Sports Illustrated podle ní katapultoval vnímání krásy do jiných výšin, kde nezáleží na tom, jakou má žena velikost, ale je důležité, jak se cítí. 

Rodačka z Nebrasky s modelingem začala ve 12 letech. Objevila se například v kampaních značek Bloomingdale's, Nordstrom, Macy, Old Navy nebo v časopisech Vogue a Glamour.

💥Tune into #TNT tonight at 10:30pm ET for the @si_swimsuit cover reveal!!!💥 #SISwim -suit by @swimsuitsforall-

Fotka zveřejněná uživatelem A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),

V roce 2010 si rovněž zahrála v televizní reklamě na oblečení značky Lane Bryant, specializující se na nadměrné velikosti. Spot byl záhy po svém uvedení z televizního vysílání stažen, podle majitele firmy byla reklama zakázána, protože se v ní objevily plnoštíhlé ženy.

Grahamová podpořila i kampaň Plus is Equal, která bojuje za rovnoprávné zastoupení plnoštíhlých žen v médiích a módním průmyslu. Ženy podporuje i na svém blogu nebo na sociálních sítích.

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 34 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy