Padlo další tabu. Na titulní stránce prestižního Sports Illustrated pózuje plnoštíhlá modelka

pej
17. 2. 2016 6:48
Osmadvacetiletá Ashley Grahamová se stala první plnoštíhlou modelkou, která se objevila na titulní stránce prestižního časopisu Sports Illustrated. „Tato obálka je určena pro každou ženu, která se kvůli svojí velikosti necítí dostatečně krásná,“ vzkázala.
Ashley Grahamová
Ashley Grahamová | Foto: Repro YouTube

Plnoštíhlá modelka Ashley Grahamová přepisuje padesátiletou historii magazínu Sports Illustrated. Stane se vůbec první ženou s velikostí L, která se na titulní stránce prestižního časopisu objeví. 

Letošní výroční číslo bude mít navíc obálky tři. Kromě Grahamové na ní stane i bývalá reprezentantka USA v judu Ronda Rouseyová a modelka Hailey Clausonová, píše The Independent.

„Tato obálka je určena pro každou ženu, která se necítí kvůli svojí velikosti dostatečně krásná. Děkuji moc celému týmu Sports Illustrated. Jsem tak nadšená, že jsem se mohla stát jeho součástí. Všechny vás miluju,“ napsala Grahamová na svém Instagramu.

Vůbec poprvé se osmadvacetiletá rodačka z Nebrasky v časopise objevila už loni, a to v reklamě na plavky značky firmy Swimsuits For All.

Confidence is my golden rule. Have you seen my new #SwimSexy campaign with @swimsuitsforall in @SI_Swimsuit?

Fotka zveřejněná uživatelem A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),

V rozhovoru pro magazín People uvedla, že obálka není pouze jejím osobním úspěchem, ale zároveň vítězstvím celé společnosti. „Titulku věnuji všem ženám, které si myslí, že nejsou dost krásné a hubené a které měly někdy pocit, že právě proto nejsou součástí této společnosti,“ řekla.

Sports Illustrated podle ní katapultoval vnímání krásy do jiných výšin, kde nezáleží na tom, jakou má žena velikost, ale je důležité, jak se cítí. 

Rodačka z Nebrasky s modelingem začala ve 12 letech. Objevila se například v kampaních značek Bloomingdale's, Nordstrom, Macy, Old Navy nebo v časopisech Vogue a Glamour.

💥Tune into #TNT tonight at 10:30pm ET for the @si_swimsuit cover reveal!!!💥 #SISwim -suit by @swimsuitsforall-

Fotka zveřejněná uživatelem A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham),

V roce 2010 si rovněž zahrála v televizní reklamě na oblečení značky Lane Bryant, specializující se na nadměrné velikosti. Spot byl záhy po svém uvedení z televizního vysílání stažen, podle majitele firmy byla reklama zakázána, protože se v ní objevily plnoštíhlé ženy.

Grahamová podpořila i kampaň Plus is Equal, která bojuje za rovnoprávné zastoupení plnoštíhlých žen v médiích a módním průmyslu. Ženy podporuje i na svém blogu nebo na sociálních sítích.

Nejde jenom o to, že tam jsou nahé fotky, jsou tam v první řadě krásné fotky, u žen vzbuzují závist a u mužů fantazii, říká Vlado Olexa. Odmítá, že by mužská populace v Česku byla machistická. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 33 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy