Osobní věci Audrey Hepburnové jdou do aukce. Zájemci mohou vydražit baleríny i osobní dopisy

Magazín Magazín
13. 6. 2017 12:00
Modely filmové ikony, osobní dopisy i zapalovač cigaret s věnováním. Londýnská aukční síň Christie's plánuje na konec září dražbu osobních věcí herečky Audrey Hepburnové. Aukční síň by tak chtěla vzdát hold této legendární filmové hvězdě.
Audrey Hepburn.
Audrey Hepburn. | Foto: ČTK

Fanoušci britské herečky Audrey Hepburnové a jejího nezaměnitelného módního vkusu, si mohou již na konci září vydražit některou z jejích osobních věcí.

Několik položek, mezi nimi i trenčkot Burberry a několik párů balerín se budou dražit v londýnské aukční síni Christie's. Informaci přinesla britská BBC

Kromě jiného se fanoušci mohou pustit do dražby portrétů Hepburnové, jejích osobních dopisů nebo opoznámkovaného scénáře k filmu Snídaně u Tiffanyho. Slavná londýnská aukční síň slibuje, že představí "unikátní osobní předměty, které nebyly nikdy předtím na trhu".

Dopis od Capota a zapalovač s osobním věnováním

Aukční kolekce obsahuje také dopis od Trumana Capota, autora Snídaně u Tiffanyho, a zapalovač cigaret s osobním věnováním filmového režiséra: "For My Fair Lady".

"Doufáme, že prodej vzdá hold nadčasovému stylu této legendární herečky," uvedl pro BBC Adrian Hume-Sayer, ředitel soukromých sbírek v aukční síni.

Prodej předmětů v Christie's podpořili také synové herečky Luca a Sean. Dodali, že doufají, že aukce přispěje k tomu, aby rostoucí základna obdivovatelů jejich matky sdílela její odkaz.

Audrey Hepburnová se narodila v roce 1929 v Belgii. Od 50. let 20. století se stala jednou z filmových ikon. Objevila se v desítkách snímků, od romantických komedií jako je Snídaně u Tiffanyho, Sabrina či Prázdniny v Římě, po thriller Čekej do tmy.

Nejvyšší herecké ocenění - Oscara, získala již v roce 1954 za svou roli princezny Anny. Poté byla ještě několikrát nominována.

Dospívání během války se podepsalo na zdraví budoucí herečky. Po několika potratech se jí nakonec podařilo porodit dva syny. Protože nemohla mít více dětí, půlku svého dospělého života se věnovala aktivitám na podporu UNICEFu, Dětského fondu OSN .

Hepburnová zemřela v roce 1993 ve věku 63 let.

 

Právě se děje

Další zprávy