Osobní věci Audrey Hepburnové jdou do aukce. Zájemci mohou vydražit baleríny i osobní dopisy

Magazín Magazín
13. 6. 2017 12:00
Modely filmové ikony, osobní dopisy i zapalovač cigaret s věnováním. Londýnská aukční síň Christie's plánuje na konec září dražbu osobních věcí herečky Audrey Hepburnové. Aukční síň by tak chtěla vzdát hold této legendární filmové hvězdě.
Audrey Hepburn.
Audrey Hepburn. | Foto: ČTK

Fanoušci britské herečky Audrey Hepburnové a jejího nezaměnitelného módního vkusu, si mohou již na konci září vydražit některou z jejích osobních věcí.

Několik položek, mezi nimi i trenčkot Burberry a několik párů balerín se budou dražit v londýnské aukční síni Christie's. Informaci přinesla britská BBC

Kromě jiného se fanoušci mohou pustit do dražby portrétů Hepburnové, jejích osobních dopisů nebo opoznámkovaného scénáře k filmu Snídaně u Tiffanyho. Slavná londýnská aukční síň slibuje, že představí "unikátní osobní předměty, které nebyly nikdy předtím na trhu".

Dopis od Capota a zapalovač s osobním věnováním

Aukční kolekce obsahuje také dopis od Trumana Capota, autora Snídaně u Tiffanyho, a zapalovač cigaret s osobním věnováním filmového režiséra: "For My Fair Lady".

"Doufáme, že prodej vzdá hold nadčasovému stylu této legendární herečky," uvedl pro BBC Adrian Hume-Sayer, ředitel soukromých sbírek v aukční síni.

Prodej předmětů v Christie's podpořili také synové herečky Luca a Sean. Dodali, že doufají, že aukce přispěje k tomu, aby rostoucí základna obdivovatelů jejich matky sdílela její odkaz.

Audrey Hepburnová se narodila v roce 1929 v Belgii. Od 50. let 20. století se stala jednou z filmových ikon. Objevila se v desítkách snímků, od romantických komedií jako je Snídaně u Tiffanyho, Sabrina či Prázdniny v Římě, po thriller Čekej do tmy.

Nejvyšší herecké ocenění - Oscara, získala již v roce 1954 za svou roli princezny Anny. Poté byla ještě několikrát nominována.

Dospívání během války se podepsalo na zdraví budoucí herečky. Po několika potratech se jí nakonec podařilo porodit dva syny. Protože nemohla mít více dětí, půlku svého dospělého života se věnovala aktivitám na podporu UNICEFu, Dětského fondu OSN .

Hepburnová zemřela v roce 1993 ve věku 63 let.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 6 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 6 hodinami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 7 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy