Znásilnil mě Bill Cosby, přiznala modelka. Pak se zhroutila

ČTK ČTK, jaz
3. 12. 2014 11:20
Zdroj foto: YouTube Zdroj foto: YouTube
Legendární americký komik Bill Cosby čelí obvinění ze sexuálního útoku, kterého se měl dopustit v roce 1974 vůči patnáctileté dívce. Ze znásilnění ho veřejně obvinila i známá modelka.
Video: YouTube

New York – Známá devětapadesátiletá modelka Janice Dickinsonová vystoupila v živém vysílání televizní stanice CNN a připojila se tak k ženám, které v posledních týdnech označily amerického komika Billa Cosbyho za sexuálního násilníka.

"Chtěla bych, aby se Cosby přiznal, že je to prase, monstrum a že mě znásilnil,“ řekla moderátorce rozrušená modelka, která měla být podle svých slov znásilněna v hotelovém pokoji v Lake Tahoe v roce 1982.

Reakce Billa Cosbyho na obvinění ze znásilnění
Reakce Billa Cosbyho na obvinění ze znásilnění | Video: YouTube / AP

Herec ji měl do pokoje nalákat na příslib účasti v jeho Cosby Show a sliboval jí kariérní postup. Místo toho ji omámil prášky a znásilnil. "Pamatuju si, že jsem byla znechucena z toho, co se mi stalo. Vzpomínám si, jak jsem se na něj zlobila, ale zlobila jsem se i sama na sebe,“ řekla Dickinsonová, která i po více jak 30 letech vzpomíná na událost velmi emotivně.

V živém vysílání se dokonce rozplakala, až jí musela moderátorka pořadu utěšovat. Mnozí modelku obviňují ze lží. Existují totiž rozpory v popisování událostí, které vypráví do médií. Jinou verzi také publikovala ve svém životopise, kde napsala pouze, že s Cosbym odmítla něco mít, proto ji vyhodil.

Slavného komika obvinila také herečka Barbara Bowmanová z údajného znásilnění v roce 1985, kdy jí bylo teprve 17 let. Prý se tehdy styděla celý incident zveřejnit, odhodlala se k tomu až nyní, kdy s podobným příběhem vystoupily i jiné ženy.

Cosbyho právníci označují obvinění za smyšlená

Podat na Billa Cosby žalobu se zatím odhodlala pouze jistá Judy Huthová. Učinila tak v úterý 2. prosince v Los Angeles. Před čtyřiceti lety měl Cosby ji i její kamarádku opít v tenisovém klubu a následně zneužít. Tehdy jí bylo 15 let. Traumatický incident podle žaloby způsobil Huthové psychologickou újmu, s jejímiž následky se potýkala celý dosavadní život.

Právníci sedmasedmdesátiletého umělce tvrdí, že všechna obvinění jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit. V roce 2006 nicméně od komika dostala finanční kompenzaci jistá Andrea Constandová, která ho obvinila ze znásilnění a podání narkotik.

Cosby začal svou kariéru vystoupeními v zábavních klubech. V 60. letech přišla role v televizním seriálu I Spy (Já špion). V letech 1984 až 1992 si zahrál v The Cosby Show, jednom z nejpopulárnějších amerických televizních sitcomů. Obvinění posledních týdnů, ale mají na jeho kariéru velký vliv. Kvůli skandálům americká televizní stanice NBC nedávno zrušila chystané natáčení nového seriálu s Cosbym. Internetová televize Netflix zároveň oznámila, že posouvá start nového pořadu s názvem Bill Cosby 77.

 

Právě se děje

Další zprávy