Znásilnil mě Bill Cosby, přiznala modelka. Pak se zhroutila

ČTK ČTK, jaz
3. 12. 2014 11:20
Legendární americký komik Bill Cosby čelí obvinění ze sexuálního útoku, kterého se měl dopustit v roce 1974 vůči patnáctileté dívce. Ze znásilnění ho veřejně obvinila i známá modelka.
Video: YouTube

New York – Známá devětapadesátiletá modelka Janice Dickinsonová vystoupila v živém vysílání televizní stanice CNN a připojila se tak k ženám, které v posledních týdnech označily amerického komika Billa Cosbyho za sexuálního násilníka.

"Chtěla bych, aby se Cosby přiznal, že je to prase, monstrum a že mě znásilnil,“ řekla moderátorce rozrušená modelka, která měla být podle svých slov znásilněna v hotelovém pokoji v Lake Tahoe v roce 1982.

Reakce Billa Cosbyho na obvinění ze znásilnění
Reakce Billa Cosbyho na obvinění ze znásilnění | Video: YouTube / AP

Herec ji měl do pokoje nalákat na příslib účasti v jeho Cosby Show a sliboval jí kariérní postup. Místo toho ji omámil prášky a znásilnil. "Pamatuju si, že jsem byla znechucena z toho, co se mi stalo. Vzpomínám si, jak jsem se na něj zlobila, ale zlobila jsem se i sama na sebe,“ řekla Dickinsonová, která i po více jak 30 letech vzpomíná na událost velmi emotivně.

V živém vysílání se dokonce rozplakala, až jí musela moderátorka pořadu utěšovat. Mnozí modelku obviňují ze lží. Existují totiž rozpory v popisování událostí, které vypráví do médií. Jinou verzi také publikovala ve svém životopise, kde napsala pouze, že s Cosbym odmítla něco mít, proto ji vyhodil.

Slavného komika obvinila také herečka Barbara Bowmanová z údajného znásilnění v roce 1985, kdy jí bylo teprve 17 let. Prý se tehdy styděla celý incident zveřejnit, odhodlala se k tomu až nyní, kdy s podobným příběhem vystoupily i jiné ženy.

Cosbyho právníci označují obvinění za smyšlená

Podat na Billa Cosby žalobu se zatím odhodlala pouze jistá Judy Huthová. Učinila tak v úterý 2. prosince v Los Angeles. Před čtyřiceti lety měl Cosby ji i její kamarádku opít v tenisovém klubu a následně zneužít. Tehdy jí bylo 15 let. Traumatický incident podle žaloby způsobil Huthové psychologickou újmu, s jejímiž následky se potýkala celý dosavadní život.

Právníci sedmasedmdesátiletého umělce tvrdí, že všechna obvinění jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit. V roce 2006 nicméně od komika dostala finanční kompenzaci jistá Andrea Constandová, která ho obvinila ze znásilnění a podání narkotik.

Cosby začal svou kariéru vystoupeními v zábavních klubech. V 60. letech přišla role v televizním seriálu I Spy (Já špion). V letech 1984 až 1992 si zahrál v The Cosby Show, jednom z nejpopulárnějších amerických televizních sitcomů. Obvinění posledních týdnů, ale mají na jeho kariéru velký vliv. Kvůli skandálům americká televizní stanice NBC nedávno zrušila chystané natáčení nového seriálu s Cosbym. Internetová televize Netflix zároveň oznámila, že posouvá start nového pořadu s názvem Bill Cosby 77.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu, kvůli epidemii se odkládat nebude

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května i za současné epidemické situace. Kvůli koronavirové nákaze se odkládat nebude. Souhlasilo s tím ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to Ústřední krizový štáb. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí sčítání Jolana Voldánová.

O případném odkladu jednal krizový štáb před týdnem. Ministerstvo zdravotnictví mělo posoudit, zda by nebylo kvůli epidemii vhodné cenzus odsunout. Šéf krizového štábu a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zmínil posunutí o půl roku. Bylo by k tomu nutné změnit zákon. Předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček uvedl, že podle nynější normy by bylo možné odložit konání o 30 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy